| DeeVee a întrebat:

Obisnuiti sa citit in timpul liber? Si ce cititi? (Nu reviste)

PS: imi place mult sa citesc!

Baby.Shine

12 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Cred ca n-am citit de 4 ani laughing citesc intrebarile de pe TPU laughing

| cristina93 a răspuns:

Am citit poezii de edgar allan poe, Corbul, e cea mai frumoasa poezie love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea citesc, singurele carti care le-am citit anul asta au fost twilight saga (de aproximativ 3 ori), lord of the rings si jumper...

| shishilik a răspuns:

Imi place sa citesc carti vechi, gen ciclul Floris, Mandrie si prejudecata, Shogun...

Astea aparute acum, recent, ma plictisesc.

Ce-i drept, nu prea am timp sa citesc, dar cand o fac imi iau si notite, si asa pastrez vie amintireatongue

| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu acu am citit seria twilight desi la inceput nu credeam ca o sa'mi placa. Dar chiar vi le recomand, mai ales ultima carte "Zori de zi" happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

DahappyDe la un timp nu prea mai citesc, dar voi recupera eu timpul pierdut big grin
Cititul ma face sa ma relaxezhappy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Imi place foarte mult sa citesc...in special imi plac cartiile de aventura happy

| blackcat_3605 a răspuns:

In vacanta ma apucasem serios de citit dar de cand cu scoala, in unele zile nu am niciun chef sad. Imi plac cartile de dragoste gen Mandrie si prejudecata, La rascruce de vanturi. Acum m-am apucat de "Pe aripile vantului"

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Da imi plac foarte mult cartile de istorie in special ceea ce tine de secol XV, XVI, XVII. Acum citesc Agonie si extaz (viata lui Michelangello)

| Victoria a răspuns:

Pot spune ca lectura este ocupatia mea predilecta. Nu exista zi in care sa nu citesc minim 30 pagini(asta in timpul scolii, in vacanta citesc si 150-200 pe zi). Cartile mele preferate sunt Crima si pedeapsa-Dostoiveski, Ratiune si simtire-Jane Austen, Las luces de septiembre-Carlos Ruiz Zafon, Enigma Otiliei-George Calinescu si foarte multe altele.

| Nikoleta1997 a răspuns:

Eu citesc acum Harry Potter 3 a sasea oara si nu ma satur de ea. E preferata mea din toate cartile Harry Potter pentru ca le-am citit pe toate. Ti-o recomand si tie. E foarte interesanta chiar daca unora nu le place.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand trilogia Millenium de Stieg Larsson. prima carte se numeste Barbati care urasc femeile. Exista si film. E super povestea! Lectura placuta!