| Alfonso a întrebat:

Okei...am si eu o intrebarem va rog nu radeti! Doar ca nu ma pricep cu preturile astea, spuneti-mi va rog frumos in bani vechi acest pret: 1.200.00 RON! Ultimele doua zerouri trebuiau sa fie sus(ca si cum ar fi N la puterea 0) oricum cat inseamna in bani vechi! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Mai pe inteles ar fi 1.200, 00 roni (cele doua zerouri dupa virgula sunt bani). Treci virgula peste 4 zerouri (doua ai si mai pui doua) si afli suma in lei vechi 12.000.000 lei

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

In bani vechi inseamna 12 milioane = 12.000.000 lei - (cele doua zerouri de la sfarsit inseamna bani).