| meedanyy a întrebat:

Pana la urma cand inkepem scoala pe 5.09.2011 sau pe 12.09.2011?

Si ce as potea sa fac pana incepem scoala gen sa ma plimb prin parcuri etc... dar altele care le pot face in casa infara de pc si tv?love struck

funditaaaaalove struck

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MECTS nr.4292/2011, privind structura anului scolar 2011-2012, va incepe luni, 12 septembrie, citez:
"ART.2.Anul şcolar 2011-2012 începe la data de 1 septembrie 2011, se încheie la data de 31 august 2012 şi se structureazã pe douã semestre, dupã cum urmeazã:
Semestrul I
Cursuri - luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011
În perioada 22-30 octombrie 2011, clasele din învãţãmântul primar şi grupele din învãţãmântul preşcolar sunt în vacanţã.
Vacanţa de iarnã - sâmbãtã, 24 decembrie 2011 - duminicã, 15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea
Cursuri - luni, 16 ianuarie 2012 - vineri, 6 aprilie 2012
Vacanţa de primãvarã - sâmbãtã, 7 aprilie 2012 - duminicã, 22 aprilie 2012
Cursuri - luni, 23 aprilie 2012 - vineri, 22 iunie 2012
Vacanţa de varã - sâmbãtã, 23 iunie 2012 - duminicã, 9 septembrie 2012." Numai bine!

| OrdinaryGirld a răspuns:

Scoala incepe pe luni 12 septembrie, pana atunci ai putea sa vezi un film, sa te perfectionezi in ceva de exemplu ai putea sa te perfeectionezi la pictura pictand zilnic vei deveni mai talendata! Noroc. FUNDITA?

| Carrie a răspuns:

Incepem scoala pe 12.09. 2011: http://www.ziuaveche.ro/......35326.html :)

| Noctzia a răspuns:

Scoala incepe pe 12.09. 2011. Si poti desena, confectiona diverse lucruri, poti sa mai fcai un puzzle si sa faci bratarile prieteniei(crede-ma e foarte tare). Sper ca ti-am dat niste idei.

| Noir a răspuns:

Mama e profa deci sigur pe 12.09.
De activități...thinking eu una m-am apucat sa desenez.laughing.tot timpul spuneam ca nu am talent,da' niciodata nu m-am apucat sa încerc.laughing.mai citesti o carte, te mai uiti peste fotografiile mai vechi, faci loc pentru.noile manuale si caiete.de ex poti lua câteva muzee din Bucuresti mai aproape de tine si poti sa inviti câțiva prieteni sa meargă cu tine la muzeele respectie.eu am încercat si e mai amuzant decat pare.laughings-a redeschis muzeul Antipa.am auzit ca este cel mai performan din Romania.

| Terminatoru a răspuns:

12.09.2011. sunt sigur. funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am auzit ca s-a hotarat pe 12.09. 2011 acum sa vedem se mai afla dupa aia! daca o sa incepem pe 5 aveam vacanta de iarna de o luna si daca nu e normala dar cred ca pe 12! bafta1si succes in noul an scolar!:*:*