| MenCool a întrebat:

Pe 19 martie cade luna pe noi?

10 răspunsuri:
| Alisstor a răspuns:

Nup. Singura posibilitate ar fi sa apara si mai multe cutremure/tsunamiuri, cu toate ca eu zic ca nu se va intampla nimic happy

| Gaby_5114 a răspuns:

Cade mata pe tine

| PCDemon a răspuns:

De unde naiba sti asta?

| iony_2997 a răspuns:

Da cade peste voi copii astia care puneti intrebari stupide pe TPU cum frate sa intrebi asa ceva doamneoh go on sti cum ar veni ca toti userii de pe TPU sa puna intrebari de genu : "ce chiloti purta batman" sau "cu ce sampon se spala"mos craciun" laughing

| Heath a răspuns:

Da... pe 19 martie cade Luna pe noi...

| summertime a răspuns:

laughingCalmeaza-te,nu se va intampla nimic.Din contra, luna si pamantul se resping, nu se atrag.

| nonny50 a răspuns:

Ce faceeee? :o :-ss bine ca mi ai spus, sa stiu sa nu apuc afara cand cade luna, ma ascund sub masa! laughing Cum sa cada Luna? :-s

| andrei112 a răspuns:

Pe 19 martie Luna va fi la cea mai mica distanta de Pamant din ultimii 18 ani. Probabil fenomenele creeate de Luna (Mareea) vor fi mai accentuate. Luna nu poate influenta dinamica placilor tectonice asa de mult incat sa se produca un cutremur major(sau cine stie, poate ca da, nu a fost dovedit nimic). Nu se pot creea tsunamiuri datorita Lunii (cel putin nu in mod direct). In concluzie apropierea Lunii nu ne va influenta/afecta.

| EvangelineDS a răspuns:

Nui adevarat

| purenerve a răspuns:

Ba da fratilor se vor contopi una cu alta ce stiti voi DEEP IMPACTlaughingrolling on the floorfaceti fratilor TPU asta cu acces doar pentru persoanele cu buletin ca de nu este bai sau mai bine doar pentru majori