| MyPassion a întrebat:

Pe cat incepem scoala eu stiam ca pe 10, dar unele persoane spun ca pe 1, voi pe cat stiti?

Răspuns Câştigător
| girlsweetgirl a răspuns:

Intrdevar si eu am auzit ca incepe pe 1 (doar ca pe 1 incepe in alte tari ) deci ai auzit tu ceva bine doar ca la noi in Romania incepe pe 10...

14 răspunsuri:
| JustMe47 a răspuns:

Eu stiam ca pe 10!

| Iяiηα a răspuns:

Pe 10 100% sigur e ceremonia de incepere, iar pe 11 se incepe materia. Funditaa?

| Cashlin a răspuns:

10, sigur!

| Addaa1998 a răspuns:

Nici gand in 1!
Scoala incepe in 10(Luni) ...atunci e festivitatea...iar materia pe 11!
Asa am auzit si eu ca incepe pe 1 sau pe 15 sau pe 5 si etc! Dar nu! Incepe pe 10!
Funda?

| cristeaalex a răspuns:

10 funda?

| Tera a răspuns:

Anul şcolar 2012-2013 are 36 de săptămâni de cursuri, însumând 178 de zile lucrătoare.
Cursurile vor începe luni, 10 septembrie 2012 şi se vor încheia vineri, 21 iunie 2013.

| Iяiηα a răspuns:

Gandeste-te logic, nici macar n-are cum sa inceapa pe 1, ca 1 e sambata rolling on the floor)

| elenapacos99 a răspuns:

Pe 10

| WeAreYoung a răspuns:

Clar 10

| ktrinel a răspuns:

Eu incepe pe 1 devil

| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Scoala incepe pe 10..nu pe 1, acele persoane care spun ca scoala incepe pe 1 nu au dreptate pe 10(luni) incepe iar pe 11(marti) se incepe materia... sper ca te-am ajutat

| andreea111111111111111111111 a răspuns:

desigggggggggguuuuuuuurrr

| Elektro a răspuns: