| ஐPrincessSakuraஐ a întrebat:

Pe ce site as putea creea un joc?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce rost are sa faci tu un joc online cand profesionisti au facut o groaza de astfel de jocuri care au si versiuni in limba romana? Cred ca odata la 3 luni apare un astfel de joc nou! Deci nu te mai stradui sa faci ceva de care lumea e deja satula!
Inveti html, php si mysql si apoi sigur vei stii
pentru a face un site cu joc online iti trebuie un script pentru joc online, script care nu prea cred ca gasesti gratuite. Vezi cauta AICI http://www.hotscripts.com/......rtainment/ scripturi pentru jocuri (sunt si gratis dar si pe bani).
Totusi, pe scurt:
-trebuie php+mysql
-javascript daca vrei sa mai adauge efecte sau alte chestii
-si evident un design
Nu vreau sa te dezamagesc, dar e destul de greu sa faci un joc! Bafta!

1 răspuns:
| KidooDance a răspuns:

Mi-am amintit eu cateva:
playcrafter.com
mygame.com
sploder.com
pictogame.com
playmygame.com
gamebrix.com
Sper ca te-am putut ajutawinking