| Cristianne a întrebat:

Pe fratele meu il doare burta, si il doare capul, mai exact la ceafa.azi dimineata a vomat. ce credeti ca poate avea? va implor, raspuns repede! fundita daca va ajuta cu ceva.am uitat sa va zic:are si febra

9 răspunsuri:
| Mara a răspuns:

Urgent du'te cu el la spital!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la medic!

| piciuk a răspuns:

Du-te cu el la doctor! el va sti mai bine ce are

| Jadis a răspuns:

Inseamna ca ori a mancat ceva stricat ori e un inceput de raceala sau gripa (minora). Dai ceaiuri ca trebuie neaparat sa ocnsume lichide. Si mancare usoara: cartofi natur si carnita de pui la gratar sau peste. Daca are febra, da-i niste paracetamol iar daca starea lui nu se imbuneaza du-l repede la medic. El e mai potrivit pentru a-ti explica ce se intampla.

| Roby67 a răspuns:

Daca am dreptate a stat mult prea mult la soare. In acest caz trebuie sa bea multe lichide sa manance fructe si sa doarma.

| yumeee a răspuns:

Posibil o infecţie. nu te speria, dar mergeţi neapărat la medic. chestiile astea nu se rezolvă singure acasă. sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc foarte mult pentru rasp

| Dobitoc a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
- sa fie racit
- s-o fi facut insolatie
- a mancat ceva gresit
- nu s-a odihnit destul

| Anaaaaid a răspuns:

Eu cred ca este racit, a mancat ceva stricat in orice caz du-te cu el la medic. Bafta!