| Ana0 a întrebat:

Pentru ca se apropie 1 Aprilie, as vrea cateva farse pentru colegi si profesori.
Raspunsul care are cele mai multe idei primeste fundita si multumirile mele!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se apropie dar mai este cale lunga.

| FoundYouLover a răspuns:

Pentru colegi: scrie scrisori de dragoste intre persoane care nu se suporta, poti chiar sa le dai intalnire, iscalind fiecare scrisoare cu numele unei alte persoane pe care ei o plac, poti sa le pui pioneze pe scaun si ar mai fi ceva, dar nu stiu daca sau unde poti gasi ceva anume de cumparat - erau mai demult niste pachete false de guma de mestecat. Desi aratau ca un pachet obisnuit de guma de mestecat, cand trageai de o guma din pachet te trezeai ca degetul ramanea prins intre guma si un gandac fals, din plastic, dar care semana foarte bine cu gandacii adevarati de bucatarie, cei mari si negri. Tot pentru colegi, pune-le cate o pioneza pe scaun si apoi tine-i de vorba, ca sa nu se uite la scaun inainte sa se aseze, sau pur si simplu tine-i de vorba si trage-le scaunul mai incolo, ca sa cada cand vor sa se aseze. Pentru profesori: daca e vreun ceas pe perete la tine in clasa, da-l inainte cu cateva minute si apoi tu si colegii puteti pretinde ca ora s-a terminat mai repede, sau intoarce-le catedra invers, ca sa nu aiba unde sa-si aseze picioarele.