| denis987 a întrebat:

Pentru cei care joaca Europa Universalis 3. cum fac sa treaca zilele?

Răspuns Câştigător
| PsychoDreamer a răspuns:

Eu am jucat. numai nu inteleg pentru ce sa treaca zilele, in conditia ca timpul e limitat (mi se pare ca pana-n 1859). dar daca doresti mareste viteza (apasa + de pe partea dreapta a tastaturii sau direct in joaca : in partea centrala de sus este o pictograma cu mai multe regimuri de viteza)

| denis987 explică (pentru PsychoDreamer):

Pai dureaza nu stiu cate zile sa se faca trupe sau asa. si stau dar nu trec zilele.

| PsychoDreamer a răspuns (pentru denis987):

Vezi daca nu-i pusa pauza. Este un panou, unde scrie data, acolo sunt pictograme "+" si "-", le folosesti pe ele.
Apropo, cu ce stat joci, si cum succesele?

| denis987 explică (pentru PsychoDreamer):

Imi poti da un pic id ul tau de mess?