| Albinuțăă a întrebat:

Pentru cei care joaca farmerama.cum se face lana de angora?laughing ca nu inteleg

Răspuns Câştigător
| Maria_8895 a răspuns:

Pai, cand plantezi plante, si le culegi, sau cand culegi fructele sau animalele, o sa vezi ca iti apar cuie, lemne, ciocane, etc. Ele sunt lucrurile cu care construiesti cotetul de iepuri in care o sa fabrici lana angora. Ca sa vezi cate obiecte ai strans, te duci in oras la fierarie, si dai pe sageata pana iti apare fabrica de lana de angora. Acolo, o sa iti apara cate obiecte ai.Cand o sa ai toate obiectele necesare, dai pe "extindere". Apoi, te duci la ferma ta, si pui fabrica de lana, peste un cotet de iepuri simplu, sa nu fie XL sau XXL, si gata. Trebuie sa astepti pana se face lana, cam 22 de ore, si apoi o iei. Daca vrei la Cooperativa sunt concursuri, in care trebuie sa fabrici lana, si primesti diferite premii. Sper ca ai inteles.Mult succes:*