| Lolololalali a întrebat:

Pentru cei care se pricep cat de cat la Engleza(fara Google Translate). Va rog sa ma ajutati sa traduc urmatorul text, este un exercitiu pentru ochi pe care l-am gasit pe internet, dar il inteleg prea bine:

•Sit on a comfortable chair with your neck and back straight. See and focus the tip of you nose for about two to three minutes, then relax and close your eyes.
•Move your sight ahead in front of the area between your eyebrows above your nose. Stay your eyes still in this position for about two to three minutes then close your eyes and relax.
•Move your eyes to your right shoulder and stay that way for about 2 – 3 minutes then move to your left shoulder with the same manner.
•After completing the above exercises relax your body and the eyes by covering the eyes with your palms.

Răspuns Câştigător
| ღYasumiღ a răspuns:

•Stati pe un scaun confortabil cu gatul si spatele drept. Uitati-va si concentrati-va la varful nasului aproximativ 2-3 minute apoi relaxati-va si inchideti ochii.
•Mutati-va privirea inainte, in zona dintre sprancene, deasupra nasului.Stati cu ochii nemiscati in aceasta pozitie timp de 2-3 minute apoi inchideti ochii si relaxati-va.
•Mutati-va privirea catre umarul drept si stati astfel circa 2-3 minute apoi mutati-va privirea catre umarul stang in acelasi mod.
•Dupa ce terminati exercitiile de mai sus, relaxati-va corpul si ochii, acoperindu-i cu palmele.
Scuzati eventualele greseli de exprimare.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Aseaza-te comfortabil pe in scaun cu gatul si spatele drepti! uita-te si concentreaza-te pe varful nasului tau pentru aproximativ 2-3 minute apoi relaxeaza-te si inchide ochii
Muta-ti vederea inainte, in fata zonei dintre sprancenele tale si nas! stai cu ochii ficsi aproximativ 2-3 minute apoi inchide ochii si releaxeazate
Misca-ti ochii spre umarul drept si stai asa pentru 2-3 minute, apoi muta privirea spre umarul stang in aceeasi maniera
Dupa ce ai completat exercitiile de mai sus relaxeaza-ti corpul si ochii, acoperindu-to ochii cu palmele tale!
...cred ca e corect big grin

| Name2 a răspuns:

• Stai pe un scaun confortabil, cu gâtul şi spatele drept. Vezi şi concentra vârful nasului de tine timp de aproximativ două-trei minute, apoi relaxaţi-vă şi închideţi ochii. • Mutare ochii tăi înainte în faţa a zonei dintre sprancene deasupra nasului. Şederii dvs. ochii încă în această poziţie pentru aproximativ două-trei minute apoi închideţi ochii şi relaxaţi-vă. • Mutare ochii la dreapta umar si ramane asa pentru aproximativ 2-3 minute, apoi se trece la umărul stâng cu acelaşi mod. • După terminarea exerciţiilor de mai sus relaxa corpul şi ochii prin acoperirea ochii cu palmele.

Nu este dupa google translate.Este dupa un site cu un traducatoe foarte bun. Funda!