| Alina_9271 a întrebat:

Plec la tabara ce sa imi eau nici gind nu am! poate imi spuner cineva?

Răspuns Câştigător
| PunkyA a răspuns:

Ia-ti haine...multe hainebatting eyelashes
-lenjerie intima
-papuci de casa
-medicamente[in caz ca te doare capul, ca te doare burta, etc.]
-poti sa iti iei si o cartelaughing
-telefonul[+incarcator;+casti]
-diverse jocuri[carti, rummy, table, sah, etc.]
-o lanterna
-periuta de dinti[+pasta de dinti]
-absorbante/tampoane
-aparatul foto
-multi banibig grin
-gel de dus
-sampon
-crema de maini
-deodorant
-servetele umede
-servetele uscate
-perie de par
-prosop[chiar si 2]
-chestii esentiale de make-up
-reviste
-trusa de unghii
-mp3; ipod; mp4
-o sapcalaughing
-guma de mestecat
-agenda[+pixuri]
Si nu prea mai am ideibig grin
Sper ca ti-am fost de folos:*

7 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Telefonul să nu-l uiţi, trusa de machiaj, aparatul de făcut poze :X, şi te mai gândeşti tu... happy

| oBanană a răspuns:

Salut!
E necesar sa ai: haine de schimb, o carte sa citesti, daca ai, PSP-ul, telefonul, carti de joc, bani, o lanterna si...hartie igienica pentru orice eventualitate!

| Zzzo a răspuns:

Poi ...si eu am fost in tabara si mi-am luat:
-mancare pentru. drum ( sandwich, ceva sarat, apa si inca ceva care sa nu expire repede) si daca nu aveti mancare unde eveti fi cazati atunci niste chifle, pateuri, conserve, sunca presata, caizer, salam, cascaval, unt, chefir, apa, saratele)
-pentru igiena (servetele umede, batistute de hartie, o rola de hartie, sapun, prosop, pasta de dinti, perie, eventual un deo )
-haine ( depinde unde mergi... daca la munte atunci pune-ti si ceva mai gros, daca la mare ceva cat de subtore tongue)
-incaltaminte

si sa nu uitam BANI big grin

sper ca ti-am fost de foloswinking
SA VA DISTRATI!

cu drag,
Patri :*

| Mihai0eu a răspuns:

Bani, multi bani laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O rochita mai eleganta cu care sa danzezi, trusa cu machiaje sa va machiati una pe alta, niste cercei, margele, bratari, inele sa le asortezi cu hainele, daca pleci la mare costumul de baie sa la munte un trening pentru ca o sa faceti excursii pe munte,( (periuta)daca e nevoielaughing
un prosop pentru dus papuci...
Distractie placuta!kisskiss:X:X

| yoyo_7345 a răspuns:

Deci pentru inceput sa nu uiti:costumele de baie, ochelari de soare, crema solara, mp4 sau ipodu, prosop. apoi trebuie sa iti iei haine lejere si mai ales produse pentru igiena ta. aa si aparatul foto:-p... distractie placuta!

| summerfeeling a răspuns:

Depinde ce fel de tabara... daca mergeti cu corturile trebuie sa-ti iei : sac de dormit, izolir, eventual si o bucata de nailon cat sa acopere cortul (intr-un an am prins vreme ploioasa asa ca stiu ce vorbeschappy, lanterna, bricheta,
-produse pentru igeiena (gel de dus, sampon, balsam, servetele umede (intime), servetele, hartie igienica, absorbante/ob, crema depilatoare periuta/pasta de dinti, balsam de buze, crema de main/fata, lotiune pentru plaja, deo/antiperspirant, sapun lichid eventual si ceva produse de make-up doar strictul necesar, prosop)
-haine, de preferat treninguri sau blugi lejeri, multe tricouri/maieuri, costum de baie, pantaloni scurti/3 sferturi, hanorace ( seara si dimineata e foarte frig), multe sosetute si bineinteles lenjerie intima
-mai multe perechi de incaltaminte (sandale, slapi, tenesi, adidasi, daca faceti drumetii sa ai si bocanci la tine)
-ceva rezerve de mancare (covrigi, saratele, seminte, pateuri, cascaval feliat, dropsuri/guma de mestecat)
-poti sa ai la tine si o paturica de aia subtire si mica in care sa te invelesti seara la focul de tabara
-ceva chestii din trusa medicala (plasturi, paracetamol, etc)
-aparatul foto si bateri de rezerva
-incarcator de telefon pentru masina
-carti de joc, remi (in caz ca prindeti vreme ploioasa sa aveti ocupatie)
-umbrela
-si nu-ti uita baniihappy