| nikolettta a întrebat:

Pls help me si de data asta, promit ca e ultima intrebare despre acest subiect:este vb despre salariul unui jurnalist(in domeniul sportiv) la diferite nivele(va rog completati cu suma castigata):
* reporter la un ziar local...
* reporter la o televiziune de sport de ex gsp tv...
* redactor la un ziar mare de sport de ex prosport...
* moderator de emisiune de ex la sport.ro...
* prezentatoare stiri sportive sa zicem la antena 1...
televiziunile si ziarele sunt data orientativ
va rog mentionati in general pentru aceste nivele la un jurnalist in domeniul sportiv
voturi+funda
mersi din suflet

1 răspuns:
| edytZzza a răspuns:

Depinde de Emisiune si de ce grad ai in acel post de televiziune, nu o sa iti dea nimeni salariul fix. Iti pot spune aproximativ 2-3 mii de euro/lunar.