| OLumeDeVise a întrebat:

Poate cineva sa-mi dea si mie niste statusuri in rime? fundita+VoT

3 răspunsuri:
| gtsafyr a răspuns:

Foaie verde foisor tu dai buzz eu dau ignor, app daca vrei sa razi baga linkul asta http://www.youtube.com/watch?v=L9jj1wB952M

| MrSmithy a răspuns:

Vad ca nu ai specfiicat ce fel de status in rime doresti asa ca am sa iti ofer mai multe categorii din care sa alegi.

I.Amuzante
0.Ai fost langa mine cand hotii mi-au furat masina; ai fost langa mine cand am pierdut portofelul; ai fost langa mine cand hotii mi-au spart apartamentul. Pleaca dracu' ca imi porti ghinion

1.Sunt foarte sarac/ Tot timpu-s dezbracat/ Si mananc rahat;/ I'm the best prostanac

2.Un pitic/ Atat de mic/ Facea baie intr-un ibric/ Pe sapun a alunecat/ Si piticul s-a inecat

3.Te iubesc/ Stii ca glumesc!/ Te ador/ Ca pe roata de tractor!/ Parul tau/ Ca coada vacii,/ Cand te vad/ M-apuca draci

4. Iarna nu este ca vara! Vaca nu face ca cioara! Noaptea nu-i ca dimineata! Boul nu face ca rata

5.Atunci cand n-ai chef sa faci curat/ Bagi tot ce ai sub pat/ Si strigi in gura mare,/ Ca sa te lauzi: "Am terminat!"

6.Aseara am adormit la 2, / Azi dimineata m-am trezit la 9. / Afara ploua cu galeata;/ Vai, ce tare mai sforie tata

7.You remember darling, Marioara, cand I`m f#ck you first time, prima oara... I dezvirgeneit you and let you blodi, and now you make love cu everybody

8. Iubita mea din strada muncii/ Te iubesc de-mi sar papucii;/ Si in semn ca te iubesc,/ vreau sa te cotonogesc!

9.Stau pe scaun, ma gandesc,/ Tata crede ca citesc/ Dar gandindu-ma la tine/ S-a rupt scaunul cu mine.

10. Draga mea iubita,/ Neagra si parlita,/ Iti trimit din departare/ Un sicriu si-o lumanare./ Si in semn ca te iubesc/ Eu in cap ti le trantesc.

II.Triste
1.M-ai uitat intr-o clipa/ Nu te-a durut deloc/ Eu sufar is nestire/ Si traiesc din amintire

2. Daca sti cat de iubesc,/ Dupa tine innebunesc./ Dar tu pe alta o iubesti/ Iar eu sufar dupa tine/ Ca nici macar nu te uiti la mine

3.O ultima lacrima curge acum. Voi incerca sa aleg doar drumul cel bun; voi incerca sa uit tot ce odata a fost, amintirile acum raman fara rost

4.Tristetea te-a cuprins, nu mai esti in paradis. Asculta-ma pe mine ca el nu e bun pentru tine. Acum iti plangi de mila; nu ai de ce ca iti va trece. Iubirea vieti tale a murit ofilita ca o floare

5.Pe jos o balta de sange rece, Urma de pe cutit nu mai trece. Intr-un colt retras, intunecat, Sangele cald picura de pe briceag. Se aude "pic" in intunericul disperat Unde scrie ura, deznadejde, razbunare... Locul unde nu exista

6.Viata nu merge niciodata pe dorinte si vise, Nu ia in seama nimic din cele promise Si nu stie ce inseamna scopuri atinse. Are doar unul ce-l urmeaza neincetat, Adesea inecandu-se in propriul sange varsat.

7.De ce oare simt permanent aceeasi durere? Acelasi dor, aceeasi iubire, aceeasi ura ascunsa-n tacere? De ce oare dupa acea lovitura nu-mi mai revin? Stau in intuneric, tot ma gandesc, inca suspin!

8.Am zis ca daca voi schimba ceva; toate problemele se vor rezolva, dar se pare ca din nou m-am inselat, iar am cazut dupa ce am zburat. Nu s-a mai schimbat nici macar putin. Toata povestea se umple cu venin, iar in viata mea vine chin.

9.M-am saturat sa plang nopti intregi, Sa-ti zic ceva si sa nu intelegi. M-am saturat sa plang pe umarul cui apuc! Intr-o zi din viata ta o sa ma duc.

10. Timpul asa a vrut sa o luam de la-nceput, iar ce a fost a trecut. Totul s-a dus, s-a pierdut; nu ai habar ce am facut! Niciodata nu ai stiut, dar eu mereu am tacut.

III.Romantice

1.Ea te iubeste. Ea stie sa te asculte. Ea nu renunta atunci cand problemele sunt multe. Dar daca nu stii sa pretuiesti, e pacat. Ca ea e genul de fata care poate sa-ti dea tot ce ai visat!

2.E atat de dulce cand o strangi la piept;/ E asa frumoasa cand tu ii zambesti;/ E atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

3.Te iubesc din inimioara,/ Esti cea mai scumpa comoara!/ Te iubesc la nesfarsit/ cum pe nimeni n-am iubit!

4. Daca te gandesti la mine,/ Te rog!/ Gandeste-te bine/ Ca nimeni/ Nu-ti da iubire /Fara a-i darui minune;/ Si de te gandesti la mine/ Te pup si iubesc!/ Acum ma voi cara/ In lumea de unde/ Voi visa.

5.Grea e viata unui peste cand se zbate pe uscat,/ Dar mai grea e-a unei fete/ Cand iubeste un baiat.

6. Daca cineva te iubeste/ El atunci iti dovedeste./ Iti va cumpara o floare/ Sau iti da o sarutare

7.In mintea si in inima mea,/ Nu mai exista altcineva/ Si nimeni in afara de tine,/ Nu ma cunoaste mai bine.

8.Esti o floare, esti un crin, esti parfumul cel mai fin; esti parfumul tinereti dupa care mor baieti!

9.Doua mere, doua pere te sarut si la revede, un sarut ti-am furat, iar tu mi l-ai reluat. Iubirea e dulce ca mierea pe gurita ta. De m-ai uita as muri pentru sarutul si iubirea ta.

10. Dragostea este samburele ghimpat in inima mea, steaua vieti si lunmina diminetii. Esti ingerul meu scump si drag, ai trezit in mine rostul de a trai, de a iubi si de a pasi in treapta ta.

11.Nu te lua de mine, scumpule, sunt cam expirate textele. Nu asa se agata fetele; stai si mai invata-ti textele!
Iubesc un inger fumator, iubesc un inger amator; el nu crede, dar eu vad... In urma las prapad!

12.Se spune ca vremea e frumoasa, atunci cand in suflet e soare./ Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare./ Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti.

13.Zambeste, frate, si ia-o in brate./ Arata-i c-o iubesti si da-i sperante

14. Love me, love me/ Say that you love me/ Fool me, fool me/ Go on and fool me/ Kiss me, kiss me/ Say that you miss me / Tell me what I want to hear/ Tell me you love me.

15.Nu rani o fata care te-a iubit, chiar daca pentru ea nimic n-ai simtit. Nu-i intoarce spatele, nu fii nesimtit! Gandeste-te ca macar ea te-a iubit!

16.Stapanesti visele mele - nu-i vis fara tine; iar cand stau cu tine in brate e ca in vis, dar mult mai bine!

17.Tot ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte!

18.Iti spun si tie, si mereu imi spun mie: nu e totul perfect, dar o sa fie
Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"; asta daca nu o faci deja. Niciodata n-ai sa poti uita. Degeaba incerci, degeaba te minti; Inima ta este inca a mea!

| OLumeDeVise explică:

Ceva mai amuzante si mai multe...winking