| Breakingthehabittonight a întrebat:

Poate e o intrebare frecventa dar totusi, am parul nu chiar drept si obisnuiesc sa il indrept cu placa, desi sunt constienta ca dauneaza, cum sa am parul drept si sa evit placa? idei?

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Pai. si eu obisnuiam sa ma indrept zilnic pana am ajuns la concluzia ca. frate. trebuie sa ma opresc daca nu vreau sa ajung cheala. straight face
Gandeste-te ca inainte sa ai placa ce faceai? Ca doar nu ai dintotdeauna?!?
Probabil ca ai un par frumos daca nu il indrepti, doar ca nu mai lasi pe nimeni sa decida daca e frumos sau nu...
Gandeste-te ca poate pe la 50de ani o sa mai vrei par in cap...
Eu m-am tuns aproape baieteste ca sa scap de parul tocit, ars s. a. m. d.
Poate gandesti ca tu nu iti arzi parul` la radacina deci, cu ce il poate afecta placa. stii vorba aia : te arzi la deget si te ustura pana-n suflet. Asa si parul`, il indrepti la varfuri si il arzi pana la radacini.
Gandeste-te asa pana sa pui mana pe placa.Sau foloseste gama Nivea pentru indreptare a parului. Nu da rezultate ca placa, dar poti jongla cu parul tau si sa ii mai dai si alte forme.
Asa e cel mai bine. Crede-ma! Acum ma pot mandri ca am renuntat la placa si ca se vede ca parul meu e mult mai sanatos, mai des, mai natural...

5 răspunsuri:
| oannah a răspuns:

Sa ti-l intinzi/usuci cu o perie si foehn-ul. si sa folosesti un ulei pentru par, de exemplu de la Kallos care sa il ajute sa nu se deterioreze. ulei de la kallos costa vreo 20 de lei.happy

| Umbra_9400 a răspuns:

Nu ai alternativă! Cel mai indicat ar fi să îți cumperi o placă ceramică de la Braun sau Remington!

| Me23 Tia a răspuns:

Hei.am vazut la magazine servetele pentru indreptat parul dar erau destul de scumpe tin minte.cam 20 lei/asa ceva. dar am auzit ca merge sa iti indrepti parul cu ele...si mai poti sa iti indrepti parul cu feonul. dar feonul trebuie sa aiba capat dinacesta : http://www.1001case.ro/......18816.html si cu o perie.sau cel mai bine e cu : http://www.domo.ro/......_CV9130DO. rowenta da rezultate bune si nu arde parul.are o priertena si zicea ca e foarte buna. vreau sa imi iau si eu cat de curand.bafta.sper ca te-am ajutat

| Thatsnotmyname a răspuns:

Deci. si eu am parul cret si mama m-a innebunit sa nu-mi iau placa
Fac o chestie de 2 ani, probabil nimeni nu se gandeste la asa ceva. toata lumea se gandeste la placa si la 10000 de produse pentru. par
Eu imi fac noaptea doua codite joase, apoi in mijlocul lor prind un elastic si la varfurile coditelor prind inca un elastic. dupa 2 ani, parul meu sta mult mai drept si daca nu il prind asa, nu se indreapta total, cum iti face placa, dar e mult mai drept decat al tau natural.

| BυαHн ▀▄▀▄▀ a răspuns:

Da am o idee pentru tine. dupa ce faci baie usucati parul cu uscatorul si cu piaptanul.apoi.parul iti va sta ca si cum ar fi fost facut cu placa.winking