| vasyutza a întrebat:

POi.am incercat sa descarc de pe net modele de scris ex:arial, platinolonotipe etc,,,,,,,,,, darnush cum sale instalez deci le descarc si nu apar unde trebuie... ce s afac sa intre?

Răspuns Câştigător
| ShArKeR a răspuns:

Apesi start (butonul din stanga jos) si cauta undeva unde scrie run. dai click acolo si pe urma scrii fonts, o sa-ti deschida un folder, copiezi fonturile acolo.

1 răspuns:
| Micutzu1995 a răspuns:

In primul rand se numesc fonturi.Nu modele de scris.
In al doilea rand, modul de instalare variaza in functie de sistemul de operare.
Pentru Windows XP: Downloadezi fontul respectiv si il copiezi in C/Windows/Fonts.
Pentru Windows 7: El este un pic mai destept si citeste extensia fontului. Trebuie doar sa dai click dreapta pe font, si apoi selectezi Install.
Daca nu te-am lamurit, da un click pe linkul de mai jos.
http://office.microsoft.com/......94742.aspx