| Aly_1795 a întrebat:

Pot sa incep cu chitara acustica decat cu cea clasica? ( banuiesc ca e mai greu )

4 răspunsuri:
| MyWorld a răspuns:

Pai eu invat acum la chitara clasica cu corzi de acustica.Singura diferenta e ca corzile acustice sunt din metal si te dor mai tare degetele la inceput. Dar gandeste-te ca daca alegi sa canti pe chitara acustica nu esti primul care invata pe ea.
P. S.: Chitara acustica are un sunet mai plin ca sa zic asa. De aceea multi aleg aceasta varianta:d

| Aly_1795 explică:

Ok, mersi mult happy

| yoo_2743 a răspuns:

''JustinBieberFEver'' la chitara clasica sunt si corzi de metal. nu numa la acustica. atunci cand m-am dus sa-mi iau corzi m-a intrebat ce chitara am si i-am zis ca am clasica si m-a intrebat daca vreau corzi din metal la ea si na ...nu numa acustica are corzi din metal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de care sa imi iau habar nu am?