| Cristina788 a întrebat:

Prietenul meu iese de pe mess, fara sa ma anunte sau macar sa-mi zica ca trebuie sa iasa, aseara de exemplu am vorbit pe mess cu el dupa aia l-am lasat in pace ca vorbeam cu o colega despre tema la mate, si cand sa ma uit in lista de mess, el deja a iesit si m-am simtit prost ca nici macar nu m-a anuntat ca iese, dar mai tot timpul face asa. Oare iese de pe mess grabit si uita sa-mi mai zica ca iese, sau nu ii pasa de mine? de ce face asa?

17 răspunsuri:
| cytrix a răspuns:

Probabil nu-i sta in fire sa salute. Tine minte messu nu este acelasi lucru cu viata reala, nu incerca sa le compari.

| Vizitiul a răspuns:

Daca era pentru prima data cand facea acest gest, ma gandeam ca o fi avut vreo problema urgenta, care nu a putut suferii amanare.
Daca spui ca o face des, inseamna ca ceva nu e-n regula, poti sa-l provoci la o discutie pe aceasta tema.

| Iepurila a răspuns:

Pentru ca nu prea ii dai atentiehappy

| VoiceWithin a răspuns:

Pai poate ii cade netu thinking asa mi-se intampla mie ies fara sa vreau si imi cade netu apoi toti se supara pe mine ca de ce nu le-am spus ca ies (cu cei cu care vorbeamtongue) sau poate are ceva de facut thinking uite eu zic sa vorbesti cu el sa vezi ceea ce se intampla happy

| 16.laura.16 a răspuns:

Poate nu-l lasa maica-sa pe net si cand intra in camera isi inchide repede calculatorul.straight face

Da, nu-i pasa de tine, nu te mai iubeste, o relatie matura cam asa se manifesta si cam astea sunt problemele eistraight face

| Noname_6326 a răspuns:

Poate sa nu-i pese, poate sa iasa grabit, poate vine cineva langa el si iese de pe mess sa nu vada aceea persoana cu cine vb si ce vb, poate sa fie orice motiv.De ce nu-l intrebi pe el.cand vb cu el ii spui" app... vreau sa te intreb ceva ce ma deranjeaza si vreau sa stiu de ce faci asta. dc iesi mereu de pe mess fara sa ma anunti si pe mine, sa imi spui ceva?"si asa vei afla motivul sigurhappy.

| ELD a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...probabil si ca iese si nu iti spune pa fara sa`si dea seama, dar parerea mea daca tinea la tine macar pa asa in graba iti spuneastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mess tu esti ceva virtual ...in realitate, la el acasa, se desfasoara lumea REALA cu nevoie ei. Ce este asa important ca intrerupe o convorbire daca are omul treaba? Trebuie sa raporteze, sa ceara voie? El trebuie sa percuteze atunci cind are treaba REALA, tu poti intelege sau astepta. Daca n-ai priceput asta pina acum, sa nu te miri daca intr-o zi va iesi si va uita mai apoi sa mai si intre...

| chrystyna a răspuns:

Poate ai stat si u prea mult de vb cu a ta colega. El s-o fi sup si a iesit.Cand ai hatarat sa v cu col ta, trebuie sa-i sp sa te anunte cand iesi.Nici el nu trebuia sa iasa asa, ca mutul, dar totusi.Nu i-ai trim msg ceva, nu ai vb cu el sa il intrebi dc se comporta asa? Ar trebui sa vb cu el, cel mai bine.

| kissmov a răspuns:

Nu neaparat ca nu-i pasa de tine... dar pur si simplu poate nu simnte nevoia sa iti zic tot timpul ca iese de pe messs... poate petreceti mult timp impreuna si nu-i mai vine si pe messs sa vb cu tine sau sa te anunte cand iese. Parerea mea e ca ar trebuiee sa nu ii zici nimic lui legat de asta daca vrei ca relatia sa CONTINUEE

| LuS[z] a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat cu adevarat pana nu discuti fata in fata cu el si apoi ii explici si tu ce te-a deranjat si dupa rectia lui iti vei da seama... daca rade foarte mult iti dai tu seama ce si cum. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti cu el despre aceasta problema si sa ii spui ca nu iti place gestul si poate ca se va rezolva

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai gandeste-te si tu un pic... tie ti-ar placea sa astepti dupa el ca vorbeste cu nu stiu cine in loc sa vorbeasca cu tine care esti prietena lui? Nu e frumos ce a facut nici el dar nici tu. Poate considera ca nu ii dai destula atentie si de aceea iese de pe mes.Incearca sa vorbesti cu el, si intreaba-l de ce face asa? Ca noi nu avem de unde sa stim, el e singurul care iti poate da raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa. s baietii
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna laura.deci daca el te iubeea. si vroia sa vorbeasca cu tine vorbea mai tot timpul dar nu cred ca daca te iubeste un iubit nu face asa... oricum gandeste-te poate nu te iubeste sau na... poate are pe altcineva si e okupat sa vorbeasca cu aceea persoana sau sunt mai imp amici decat uh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E misogin

| Danyel2002 a răspuns:

Azi nu mai există această problemă... happy