| ramonna a întrebat:

Prietenul meu se comporta mai rece. Poate ca o avea treaba, sau poate si-a gasit alta. Eu nu am mai avut cum sa iau legatura cu el pentru ca mi s-a furat telefonul mobil, si acum doar vorbim pe mess. Ultima oara am vorbit cu el pe mess duminica seara si mi-a zis ca luni pe la ora 11 intra sa vorbim pe mess, s-a facut luni... am asteptat dar nimic.
Pana la urma am imprumutat tel de la o prietena sa-l sun si nu mi-a raspuns. A doua zi la fel am stat pe mess si l-am asteptat dar degeaba, ca tot nu a intrat (el de obicei intra zilnic pe mess).
Nu stiu ce se intampla cu el, de cand mi s-a furat tel, nu ne-am mai vazut mi-e foarte dor de el si as vrea sa ma intalnesc cu el... dar cum sa luam legatura? daca pe mess nu a mai intrat, el se comporta frumos cu mine in ultima vreme deci chiar nu era vreun semn ca are pe altcineva... dar totusi de ce nu intra pe mess? si totusi de ce m-a mintit ca intra la ora 11? Nu stiu ce sa zic, voi ce credeti? poate o avea vreo problema?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pei uite eu vad asa problema
Iei o cartela (folosesti un telefon ori al mamei or al tatalui ori etc)
Si incerci sa iti dai o intalnire cu el
Spui ca esti o fata de la el din clasa
Vrajeli din astea vezi daca pune botul...
Orcum ceva s-a rupt intre voi e clar
Incearca tu sa il descosi sa vezi ce nu mai merge
Parerea mea e ca... ori l-ai deranjat cu ceva
Ori. Nu stiu sincer

| Bab a răspuns:

Daca stii unde sta mergi la el acasa!

| DDDDDD a răspuns:

O fi avand vreo problema...ca daca ar fi ceva, sigur ti-ar fi zis.

Deci gandeste pozitiv...totul va fi bine

Mi-ar place sa stiu cum se va rezolva totulbig grin

| Laimy a răspuns:

Nu trage concluzii pripite, el te iubeste la sigur, el poate avea probleme de tipul :

>> E sfirsit de an si parintii il cearta pentru note, s-a le corecteze, cred ca parintii lui anume considera ca calculatorul ii strica notele.

>>> Poate are probleme mari in grupul de prieteni. Dar prietenii mereu sunt aproape, si e greu s-a depasesti o cearta cu ei.

Uite ce iti zic, dupa spusele tale, el te iubeste foarte mult.si te respecta, dar nu atrage atentia ca el nu prea are timp in ultima vreme. E sfirsit de an scolar, si cred ca problema este in notele lui, mai ales daca parintii sunt severi. Parintii la sigur ca ia interzis lui s-a foloseasca ori mobilul ori s-a intre pe internet.

Tu intelege-l si tu daca il iubesti si daca il stii foarte bine.
Lasa-l putin s-a iasa din problemele pe care le are, iar daca vrei s-a te implici, scrie-i un mesaj " Orice nu ar fi, eu mereu iti voi fi alaturi " si atit, poate ii trebuie ajutor sau curaj, si se teme s-a til ceara, poate intr-adevar te iubeste prea tare ca din cauza problemelor lui s-a suferi si tu.

Bafta :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-i o scrisoare happy
E mai romantichee hee

T.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din propia mea experienta eu cred ca da. ca daca de-ar fi iubi ar incerca ori ce sa te vada. asa ca ia-ti gandul de la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laimy, tu stii sa scrii corect in limba romana? Sau abia ai trecut clasa a doua?

T.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suge-i genitalul, sa vezi cum se incalzeste instant laughing)

Gigel