| CorinaTPUro a întrebat:

Prima intrebare "O Fundita din Sacul Mosului"
Care a fost cea mai infricosatoare intamplare pe care ati trait-o in anul 2010?

15 răspunsuri:
| Pisicuța a răspuns:

Pai atunci cand am fost in noaptea de Halloween intr-un cimitir si niste prietenii mi-au aranjat o farsa, ma speriasem rau de tot, au pus zgomote de pe telefon si ceva din lemn care semanau cu niste siluete care mergeauhee hee
P. S. M-am dus in cimitir caci facusem un pact cu prietenii.

| strawberry03 a răspuns:

Pai eram cu prietena mea si jucam carti si eu aveam joker'u rosu si ea pe cel negru si stiu ca ea vroia sa'l dea jos pe al ei dar nu il gasea si l'am cautat la mine ( ma gandeam ca poate ajunsese din intamplare acolo) apoi l'am cautat pe al meu si nu il gaseam nici pe ala. Ea a cautat in cartile de jos ca se gandea poate au cazut din greseala si lea cautat de cel putin 3 ori dar nu lea gasit. Si cand sa mai caute o data erau amandoi pusi acolo unul peste atul: Cel rosu spre mine cel negru spre ea. Poate nu crezi asta dar s`a intamplatstraight face

| Ciprian a răspuns:

Cand am asistat la moartea unchiului meu crying
Dumnezeu sa-l ierte! crying

| BlackScribble a răspuns:

Eram cu prietena mea la ea in scara. Dintr-o data au inceput sa se auda pasi si zgomotul ca atunci cand se deschide usa cu interfon.Se auzeau pasi din ce in ce mai tare si s-a stins lumina.Ne-am uitat sa vedem ce era si noi eram singure in scara. Apoi s-a auzit un tipat si am fugitlaughing

| foreverANDaDAY a răspuns:

O data nu stiu cum am ajuns pe la bunicii mei cu gasca si ca sa ne amintim de vremurile cand eram niste pustani si ne petreceam vacantzele pe acolo am hotarat sa mergem la o casa veche (care noi credeam pe atunci ca e bantuita) sa vedem ce mai e pe acolo am uitat de varsta noastra adevarata (17-18 ani) si am alergat iarasi ca pe la 8-9 ani pana acolo si ce sa vezi? Casa era tot acolo exact cum am lasato.Neam apropiat si mai mult si eram speriati de moarte ca intocmai ca niste copii mici.La geam am vazut o umbra si din cate stiam noi nimeni nu locuia acolo.Neam speriat dar ne apropiam din ce in ce mai mult.In minte mi sau trezit sute de amintiri din copilarie caci nu era nici prima si sper eu nici ultima data cand ne apropiam cu rasuflariile taiate de casa cu pricina. Ajuncem acolo si vedem un caine fioros intr-o cusca mica legat cu un lant gros de cat. Daca era un caine probabil erau si oamenii.Parca sufletul mise umplea din ce in ce mai mult de melancolie si de regret pentru vremulrile trecute caci parca nu mai simteam aceleasi sentimente ca atunci ...demult. Dar eram si eu speriata si captivata de tot ce se intampla. Neam apropiat incet catre casa si era lumina intr-o camera. Oara cine sa incumetat sa se mute intr-o casa care noi candva credeam cu tarie ca e bantuita? Asta incercam sa aflam.Am batut la usa si noi ne asteptat sa ne deschida vreun demon al mortii dar o femeie cumsecade de vreo 50 -60 de ani a deschis usa ne-a intrebat cine suntem ca de obicei doar copii mici mai vin pe aici caci au auzit de la diverse persoana ca aceasta casa e bentuita.Am ras dar nu era un ras prea vesel era ca un ras de la sfarsitul copilariei mele. Iam povestim cum veneam pe aici cand eram copii si ea nea invitat inauntru sa ne serveasca cu ceva.Nu am refuzat si am descoperit cu placere ca acea ''casa bantuita'' de demult acum e o casuta simpatica ornata frumos si ne-am asezat la o masa.Doamna Popescu ( asa o chema pe respectiva) ne-a dat suc de portocale si biscuiti si a inceput sa ne povesteasca povesti de groaza mai groaznice decat cele pe care le-am auzit pana acum.Toti am uitat de ce se afla in jurul nostru si ascultam cu gurile cascate si ochii mari ce ne spune doamna. Ea a reusit, chiar si pentru o singura zi, sa ne transfoerme din nou in copii care am fost o data.
Poate nu e ceva atat de ingrozotor dar pe mine ma inrozeste gandul ca de acum voi fi un adult si trebuie sa traiesti pe propriile picioare

| NinaY a răspuns:

Cand a trecut masina la 2 cm de mine :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat ca m-a luat satana. mi-a zis sa ma tin dupa el si ma intepa altul cu o surcica de lemn.in picior.imi era groaza.la un moment dat, cel ce ma conducea ii spune celui ce ma intepa.lasa-l ca e baiatul nostru. dar ceva in genul; ai putina rabdare, sa-l prindem la noi, si dupa aia poti sai faci ce vrei.si simteam rautatea si viitoarele dureri.nu mai vreau asa ceva.

| Bacteriuță a răspuns:

într-un fel, fiecare zi de mâine e ceva înfricoșător. nici nu știi ce-ți rezervă viitorul. rezultă că viața e infricoșătoare. însă trebuie să știi cum s-o trăiești. happy

| qMisaki a răspuns:

Cea mai rea a fost atunci cand cea mai buna prietena m-a inselat. crede-ma ca a fost foarte ciudat si am plans toata ziua. Infricosatoare a fost atunci cand mi-a murit tatal. adica acum o saptamana. Nu stiu ce as putea face! Daca poti sa ma consolezi, te rog fa-o, CorinaTPUro! Te rog foarte frumos! Multumesc.

| ExtraSakadat a răspuns:

Buna!
Pai, a fost cand am intrat intr-o casa parasita, unde erau niste drogati.Sincer m`am speriat si am luat`o la fuga.:]]

Bafta si Craciun Fericit!

| Led a răspuns:

Buna! pai...am fost intr-o zi la biserica(biserica are si cimitir) si cand am plecat acasa am vazut doi oameni care dezgropau un mort. si pentru ca groapa era langa aleea pe care mergeam am vazut mortul brrr si acum mai tin minte era putrezit dar nu tot corpul si nu se mai cunoastea fata si avea un costum verde cu cravata verde...era asa urat.pentru mine a fost foarte infricosator.cred ca nu o sa uit niciodata imaginea care mi sa tiparit in cap.

| marius577 a răspuns:

Pai...era sa ma inec in Marea Adriatica si sa mor.Phew,am scapat.

| mistakeofyourlife a răspuns:

De obicei parintii mei vin destul de tarziu de la munca. Odata pe cand eram singura acasa m-am apucat sa recitesc un volumul din seria Harry Potter. Stateam in pat absorbita de lectura, singura lumina aprinsa din casa fiind lampa mea.Deodata am auzit un scartait vebind din sufragerie, ca si cum cineva s-a ridicat de pe canapea.Imediat dupa aceea a sunat telefonul care era in sufragerie. M-a indreptat spre camera respectiva curioasa si in acelasi timp speriata ca mi s-ar putea intampla ceva. Am raspuns la telefon. Era o colega.Nu i-am spus nimic despre zgomotul ciudat crezand ca a fost doar imaginatia mea. Dupa ceva timp am terminat conversatia si mi-am continuat lectura.Am auzit din nou un zgomot venind din sufragerie dar de data acesta era o rasuflare inceata ca si cum cineva respira zgomotos.Am aprins televizorul crezand (ca de obicei) ca totul este numai in imaginatia mea dar rasuflarea continua sa se auda. A sunat din nou telefonul si era aceeasi colega.Deja eram speriata de aceste coincienta asa ca i-am povestit si mamei care nu m-a luat in serios, ba chai i-a pus-o porecla "fantomita Charlie".laughing Inca nu stiu ce mi s-a intamplat. Poate nu a fost real, poate m-am lasat influentata de carte sau poate era norocul meu din ziua de 13.rolling on the floor
O alta intamplare ciudat si in acelasi timp infricosatoare din acest an mi s-a intamplat in vacanta de vara.Eram cu o pritena afara, ne plimbam.Am trecut pe langa un bloc si nu stiu cum am observat ca l-a etajul 5 erau puse la geam 5 papusi imbracate ca niste calugarite. O batrana care trecea pe acolo ne-a spus sa nu ne mai holbam si sa plecam imediat de acolo ca ni se poate intampla ceva rau.Nu prea am luat in seama avertismentul batranei cu toate ca nu am reusit sa dorm in noaptea aceea. A doua zi de dimineata nu am mai gasit papusile.Eram putin dezamagite dar si speriate.Am trecut si dupa-amiaza prin fata blocului cu pricina si! surpriza! papusile erau acolo. In timp ce priveam ingrozite ciudatele papusi, una dintre ele s-a miscat si a disparut.Am inceput sa tipam si sa fugim in acelasi timp.Nu puteam sa imi explic cum e posibil acest lucru. Urmatorea zi cu chiu cu vai am reusit sa imi conving prietena sa mai mergem odata. Dar de data aceasta am stat mai in spate. Asa am putut observa un mos imbracat intr-o rochie neagra miscand papusile la intervale regulate. Peste cateva zile am aflat ca de fapt mosul este nebun. A innebunit cand si-a gasit copilul mort in casa in urma unui cutremur. Mi s-a facut mila de el si acum rad cand imi amintesc ce ingrozita eram.laughing
2010 a fost un an grozav petrecut alaturi de priete! ni

| MyWorld a răspuns:

De fapt, daca ne gandim mai bine aproape fiecare lucru e infricosator pana il descoperim. Cand eram mici unora ne era frica de intuneric, altora de clauni, etc. dar odata ce am crescut, ne obisnuim cu acele lucruri.

| estera a răspuns:

Am luat 7 la istoriecrying(( dar am reparat nota