| Mâncărici a întrebat:

Pt cei care au jucat sau joaca travian imi puteti spune daca pot trimite doar 1 colonist pentru a infiinta un sat, iar daca trimit colonistul dupa infiintare imi mai vine inapoi sau ramane in sat? Dau funda la raspuns.Deci vreau sa stiu daca se infiintieaza satul

3 răspunsuri:
| Vlad0123 a răspuns:

Daca trimiti 1 colinist, iar satul in care il trimiti are mai multi ramane in sat, daca nu iti vine inapoi.

| Morys93 a răspuns (pentru Vlad0123):

Nu merge sa trimiti un singur colonist trebuiesc 3 si nu se mai intorc

| 58alex a răspuns:

Pt a forma un sat ai nevoie de 3 colonisti, nu poti face satul cu unu, iar daca trimiti colonistu dupa ce ai facut satu el sta acolo ca intarii adica el doar apara satul, dar il poti lua inapoi