| Andradutzza a întrebat:

Puteti sa imi ziceti cum pot sa imi pun pe facebook doar un nume. de exemplu. Acuma pe facebook sa zic, ca sun " Maria Mariana " si vreau doar " Maria " ca am mai vazut la mai multi ca si-au schimbat.

Stiu unde imi pot modifica numele la setarile contului si alea. dar nu ma lasa... zice ca trebuie sa imi pun si last name si first name. Ajutati-ma daca stiti! Dau funda! Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| X3NNoNCs a răspuns:

Sper sa-ti fie de folos.

http://www.youtube.com/watch?v=gx1dbz_7vJE

4 răspunsuri:
| crazyfun a răspuns:

Pui space sau un. Sau mai jos scrie nume afiast si bifezi doar unul. sau poti scrie ma ria happy

| Andradutzza explică (pentru crazyfun):

Nu am reusit... nu merge. thinking

| CreaţaWsz a răspuns:

Scrii numele tot in descrierea pozei, comentariu, postare etc si apoi dai delete la ultimul nume sau muti mouse-ul dupa primul nume si stergi pe primul.

| Andradutzza explică (pentru CreaţaWsz):

Nu la asta ma refer. asta stiu. sa imi schimb numele pe facebook. Numai sa nu am 2 nume acolo de exemplu " Pop Maria " ci doar " Maria "