| Allexsu_Allex_1997 a întrebat:

Puteti sa mi ziceti niste rase de caini cu par scurt, sa nu lase par mult (stiu ca toti lasa dar... ) gen amstaff, pittbul.

7 răspunsuri:
| Şaptepăcate a răspuns:

Teckel laughing

| TheHobbitHere a răspuns:

Rasa Bichon este cea mai potrivita criteriilor tale, deoarece nu îi cade parul, dar trebuie sa fie întreținut foarte bine: sa îl plimbi zilnic, sa te joci cu el zilnic, iar blana trebuie periata zilnic, chiar tăiată deasupra ochilor pentru nu s pătrunde în ochi.

| RaduDavid a răspuns:

Cainii de vanatoare.dar nici unul nu se compara cu rasa amstaff.

| Allexsu_Allex_1997 explică (pentru RaduDavid):

Ce are amstaff?

| RaduDavid a răspuns (pentru Allexsu_Allex_1997):

De pe ei nu pica parul asa ca de pe alte rase de caini

| Allexsu_Allex_1997 explică:

Talie medie, activ, loial ...nu seamana cu bichonul si nu prea vreau ingrijire mare

| DestroyMistery a răspuns:

Chuaua,wolf,pichinez,buldog