| GPA a întrebat:

Recent am citit câteva reportaje și relatări ale diferitelor persoane de pe glob. Aceștia însă, susțin faptul că, se aud prin unele părți ale globului, sunete "inexplicabile" din punctul lor de vedere. Acele sunete s-au depistat și-n România, în Argeș, în Buzău și-n Vrancea. Din câte țin minte, ceva asemănător am putut auzi în urmă cu 4 ani, in timp ce străbăteam Transfăgărășanul. Sunt convins că, un utilaj n-ar fi putut emana un asemenea zgomot, cu un ecou destul de intens.
Sunetele sunt asemănătoare cu "trâmbițele" (din popor) sau sunetele instrumentelor muzicale neacordate.

Știam despre acest fenomen, dar nu sunt convins de faptul că ar putea însemna o amenințare, un experiment (Haarp), o farsă sau o "prevestire".
Totuși, părerile sunt împărțite,
dar rămâne la latitudinea ta. Ce crezi că este?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Eu cred că în lumea asta există suficiente amenințări reale de care ar trebui cu adevărat să ne îngrijorăm, nu mai este cazul să căutăm și amenințări paranormale.

Ce ți se pare mai îngrijorător, faptul că niște oameni din Buzău au auzit niște sunete ciudate sau faptul că doi dezaxați conduc cele mai mari puteri nucleare ale lumii?

Faptul că un bețiv spune că a fost răpit de extratereștri, sau faptul că climatul planetei se apropie de o catastrofă ireversibilă?

Faptul că o bătrânică spune că l-a văzut pe Diavol într-o felie de pâine prăjită, sau faptul că tot mai mulți demenți își pun centuri cu dinamită și le detonează în școli?