| Lexiiie a întrebat:

Revin cu o alta intrebare laughing: Saptamana viitoare plec intr-o excursie de 3 zile. Am mentionat despre ea in una din intrebarile mele. Ma gandeam...Sunt intr-un grup de copii mai mari decat mine deci eu sunt cea mai mica de acolo.In afara orelor de program:adica.tresee,jocuri outdoor, etc... Ma gandeam sa merg cu niste idei de jocuri.
Nu as vrea sa duc Monopoly sau Remi pentru ca suntem destul de multi si e un pic aiurea. Vreau ceva gen:adevar si provocare...jocuri de grup.Insa, totusi nu jocuri de clasa a doua gen: flori fete si baieti, telefonul fara fir, ...Si va rog si explicatia jocului. happy
FUNDA celor mai interesante! kiss

2 răspunsuri:
| AndreeaAS a răspuns:

Telefonul american.Nu este ca cel fara fir, e mai tare.Fiecare spune la ureche urmatorului ceva. Orice, chiar si prostii. laughing Dar nu iti spun eu floare si tu zici urmatorului acelasi lucru, spui altceva.Trebuie sa retii ce ti s-a zis.Cineva sta in afara jocului si pune intrebari de orice fel.De exemplu:Ce ai mancat aseara? Unde locuiesti? Si raspunzi cu ce ti s-a zis.ca sa se potriveasca mai bine poti sa adaugi prepozitii.
Exemplu:
Unde locuiesti?
In loc sa zici castravete sau ce ti s-a zis spui:in castravete.
Daca aveti si multe scaune jucati scaunele muzicale.Nu e asa amuzand dar merge.Mai puteti juca mima.Oh, fantanita daca vreti un sarut la pachet!
Se joaca asa: Cineva este legat la ochi si ceilalti stau in cerc, in jurul lui.Altcineva sta si spune ''Cine te-a salvat? El, el, el...'' Cand zice el arata spre cineva.Cel tinut la ochi trebuie sa spuna ''el'' la un moment dat.Atunci cand spune el va pica la cineva.Pe acela/aceia care a picat va trebui sa te pupe.Asa ca cine a spus ''Cine te-a salvat? El,el,el,etc.''(sa ii zicem Z) spune ''La cati metri te-ai inncat? Atati,atati, etc.'' si in timp ce zice ''atati'' arata cu degetul 1, 2, 3 etc.Cel tinut la ochi(sa ii zicem X) spune atati. Daca pica la 3 il pupa de 3 ori pe cel care a picat data trecuta(Y).Apoi Z spune ''Unde te-a pupat(sau ceva de genul)? Aici, aici, etc.'' In timp ce zice aici arata spre diferite parti ale corpului. Unde pica acolo va fi pupat. Sper ca ai inteles.

| Sugar21Pink a răspuns:

Pai, uite un joc interesant. Va trebuie un player si niste casti sau un telefon cu casti. Dati muzica la maxim in casti (de preferat ceva rock sau f energic) si puneti castile unuia dintre voi. Ceilalti ii veti pune intrebari pe rand, iar el trebuie sa raspunda cu "DA" sau "NU", fara sa va auda normal. Poate iesi destul de amuzant daca pui niste intrebari mai perverse sau intime big grin. Un alt joc e unul putin mai pervers. Tu, care stii regulile jocului trebuie sa il "conduci". Regulile nu trebuie spuse la nimeni. Suna cam asa: Duci toate fetele si baietii intr.o camera si lasi o camera libera. Alegi 2 fete si un baiat. Te duci cu ei in camera goala (fara ceilalti). Asezi fata 1 si un baiat in pat. Iar fetei 2 ii spui "Ai dreptul sa.i pui in ce pozitie de s*x vrei tu, cat mai kinkey, cat mai nebun, iar ei sunt obligati sa accepte". Fata 2 se va entuziasma, ii va pune in cea mai nebuna pozitie. Le faci o poza, apoi ii spui fetei 2 : "Ok, acum inlocuieste.o tu pe fata 1 in pozitia aleasa de tine". Aceasta va ramane socata si rusinata dar va trebui sa se supuna. Apoi te duci in camera cealalta, alegi un baiat si il pui sa faca la fel, apoi sa il inlocuiasca pe actualul baiat. E destul de funny laughing