| xqDemiiLovato a întrebat:

Sa facem un exercitiu de imaginatie.happyVa intalnitzi cu Pestisorul de Aur.Acesta va poate indeplini 3 dorinte.Care ar fi acelea? Cel mai bun rasp. primeste funditalove struck

Răspuns Câştigător
| alex1999999999 a răspuns:

Uite ce mi-as dori eu :1 toti de pe pamant sa traiasca vesnic, 2 sa nu mai existe oameni saraci si sa fim sanatosi pe veci cu toti funda plzz :-)happyhappyhappyhappyhappyhappy?

19 răspunsuri:
| RaR a răspuns:

Deci,prima dorinta ar fi sa mai am doar o dorinta si acea dorinta sa se transforme in vreo 10-20 de dorinte sau chiar infinite.

| AnemonaP a răspuns:

1. Sa fiu fericita
2.Sa fiu cu baiatul iubit
3.Impreuna cu familia

| craioveanu90 a răspuns:

Sa-mi indeplineasca cate dorinte vreau rolling on the floor

| ssmille a răspuns:

1. sanatate vesnica
2. fericire nemarginita
3. sa-mi indeplineasca mai multe dorintehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti le pot spune ca asa nu se mai indeplinesc. Indiferent daca vine pestisorul de aur.

| NothingImportant200 a răspuns:

Inca 1000000000000000 de dorinte i-as mai cere si mi le-ar putea indeplinii chiar pe toate happy!

| lSchizo a răspuns:

1. Sa duc un trai mai bun, eu si cu familia mea.
2. Sa mai slabesc -.-
3. Sa cunosc niste oameni care sa imi fie adevarati prieteni. big grin
Nu sunt cine stie ce dorinte...dar...pentru mine conteaza. big grin

| cineva15 a răspuns:

1.sanatate
2.dragoste
3.sa am de toate si sa pot trai decent.

| SunnY_3867 a răspuns:

1. sa fiu mereu fericita
2. sa fie parintsii mereu langa mine
3. ca parintsii mei sa fie fericiti

| GabitaGabii a răspuns:

Buna intrebare!big grin
1.Sa fie sanatoasa familia si prieteni mei.
2.Sa fiu fericita in viata.
3.Sa nu mai fie atata ura in lume.
Dupa cum vezi nu imi doresc ultima masina de fitaa' iesita pe piata sau o dita' mai vila in Piperaastraight face. Bogatia o sa mi-o fac singura in viata cu ajutorul Celui de sus. Daca Cel de sus nu vrea sa fiu bogata ma multumesc si cu un colt de paine dar sa fiu fericita. Tu ce dorinte ti'ai pune?

| JahBless a răspuns:

Pai prima ar fi sa imi mai indeplineasca inca 997 de dorinte.restul nu mai conteaza...

| Zbanghi a răspuns:

1.Sa fiu fericit alaturi de cei dragi
2. sa imi aleg inca o data prieteni
3. sa imi mai indeplineasca inca 3 dorinte big grin.laughing. si tot asa.laughing

| ßhåååå a răspuns:

I-as cere multa sanatate atat mie si familiei cat si celorlalti (caci daca ai sanatate este mai presus decat orice)
I-as cere fericire:X
I-as cere sa-mi daruiasca mult noroc in dragostee; x

| MichelWolverine a răspuns:

I-as cere o singura dorinta: Sa fie pace pe pamant si oamenii sa nu mai pacatuiasca.

| adynanedy a răspuns:

Eu cred ca as vrea sa imi indeplineasca doar o dorintahappy aceea ar fi ca toti oameni sa fie mai fericiti si mai sanatosi; sa fie egalitate intre oameni caci asa cred eu ca am trai mai binebig grin

| stefyyy a răspuns:

1.sanatate
2.fericire
3sa imi mai indeplineasca inca 3 dorinte!
laughing

| ioana_7907 a răspuns:

1.Sa nu mai existe oameni saraci pe pamant.2.Sa nu mai fie chinuite animalele.3.Sa fie pedepsiti cu moartea toti oamenii care chinue animalele.

| Jeanny22 a răspuns:

Totul sta in prima propozitie : Sa facem un exercitiu de imaginatie! Asta spune totul: orice ne dorim ramane doar in imaginatia noastra.
Ce crezi ca isi poate dori un om? Oricare? Vrea fericire! Doar ca fiecare o percepe altfel : unul dintre noi vrea o casa mare, altul vrea o iubita frumoasa, altul vrea sa fie stapanul lumii. Fiecare vrea altceva, dar toti vor acelasi lucru: fericire!
Jeanny22!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura dorinta am pentru pestisorul de aur:
- sa te faca sa nu mai pui astpel de intrebari stupide.