| AndreYutzUU a întrebat:

A intrat un soarece in casa, si nu stiu cum sa scap de el!
Aveti vreo idee? O capcana? Fara otrava ca nu vreau sa-l omor!
Fundahappy

14 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Pune intr-un bol niste lapte in camera unde-i soarecele apoi asteapta si il prinzi!

| vali1985 a răspuns:

Ii pui o capcana cu cascaval sau pui bucati de cascaval mici si il ademenesti.
Bafta!

| Krosa a răspuns:

Lipicul il intinzi pe o bcata de carton pai in mijloc o bucata de paine, samburi etc si el se prinde.
E mai bun lipcil de cat sa pui varat ca asa mos sub dulapuri si pe alt undeva.
Sper sa te ajute deci Funda?

| beki13 a răspuns:

Lipici pentru rozatoare

| KodrutZ a răspuns:

1. Cinta-i pina adoarme, si dupa aia scoate-l cu grija, sa nu il trezesti.
2. Pune-i Justin Bieberon, o sa fuga injurindu-te.
3. Pune-i manele, o sa fuga injurindu-te, insa nu inainte sa ti se cace in mincare.
4. Du-l la veterinar, vaccineaza-l si scoate-i carnet de sanatate. Ajuta-l sa devina un membru al familiei.
5. Imprumuta o pisica citeva zile. E un negociator foarte bun cu soarecii care ocupa abuziv spatii asupra carora nu au drepturi.
6. GET A LIFE! Asta e problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cumperi o pisica si scapi de el!

| Misspink2000 a răspuns:

Pune o ladita inclinata, care sa se sprijine pe un bat legat cu o ata si in centrul laditei o nuca.Tragi de ata legata de bat, ladita cade si soricelul ramane acolo(trebuie sa stai la panda ore in sir).

| Mihaiadamache a răspuns:

Salut,leaga o bucata de branza de o ata si il "poftesti"afara! Cu frumosul, incet.

| Virtualu a răspuns:

Ii rupi fashu

| flamboyant a răspuns:

Exista ceva lipici special pentru soareci pui pe un carton prin zona pe unde circula si poate se lipeste

| MITITIK98 a răspuns:

Buna!:*Pai ademenestel cu mancare si apoi prindel intr-o cutie si dai drumul afara!
Succes!winking

| micanboss a răspuns:

O capcana de prin soareci

| MBia a răspuns:

Exista lipici special pentru rozatoare!

| Antonia a răspuns:

Poti pune pe o bucata de carton lipici foarte rezistent, si o bucatica de mancare, ce le place lorwinking El va mirosi, si cand incearca sa plece nu poate pentru ca e prins acolo, Ii vei auzi sigur zgomotul. laughing Funda? :*