| Kira22 a întrebat:

Sal TPU deci eu am 11 ani in 8 octombrie fac 12 am doi colegi de clasa unu e baiat si cealalta e fata ei doi sau nascut in 9 octombrie noi 3 ne-am tinut ziua impreuna clasele 1-3 parca dar, mie nu imi placea ca tot de 9 octombrie tineam ziua nu de 8 ma simteam ca si cand toti invitatii veneau pentru ei nu pentru noi 3 ma rog din clasa a 4 pana in a 5 a am tinut-o singura desigur ca eu ii invitam la ziua mea si ei pe mine.Anul trecut si-au tinut-o la bowlnig iar, eu la un spatiu de joaca dar singura chestie buna era ca avea playstation 3 in rest toti se plictiseau, unde pot sa imi tin ziua anul asta? Eu as vrea foarte mult la bowling pentru ca chiar imi placea acolo dar colegii mei se vor supara sigur pe mine ca m-am luat dupa ei si nu vreau pentru ca suntem foarte buni prieteni.Eu acasa nu pot sa o tin pentru ca este locul foarte mic, vreau sa imi dati niste idei.

Răspuns Câştigător
| AjutorulTuturor a răspuns:

Pai nu prea stiu de unde esti, asa ca nu stiu ce locuri ti-as putea recomanda. Poti sa ti-o faci la un restaurant sa le iei o pizza niste sucuri. Sau la un mall sa-i duci la biliard sau bowling cum ai zis si tu.Ce daca aia au facut-o acolo, inseamna ca tu nu ai voie sa ti-o faci? Crezi ca ei se gandeau la asta daca erau in locul tau?

3 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii intreebi si sa ii rogi sa nu se supere,le zici cam asa "x nu te supara pe mine insa imni doresc foarte mult s imi serbez ziua de nastere la bowling,imi place foarte mult dar nu as fi vrut sa va suparati pe mine pentru ca v-am copiat ideea,acasa nu am spataiu sa imi fac ziua si mi'ar place sa mi-o fac aici,alaturi de voi" daca sunt prieteni buni si de treaba vor intelege si nu o sa supere din nimic. Poti sa ti'o serbezi la pizza, la cofetarie, unde iti place tiebig grin

| RyugaHideki a răspuns:

Depinde ce gen de muzica ascult toti. Eu unul am un club in oras unde se asculta doar Rock si stiu ca toti ar dori sa mearga acolo dintre prietenii mei apropiati. Dar din moment ce tu esti mai mica, trebuie sa le dai ce doresti. Nu conteaza cum se simt prietenii tai. Daca chiar ar fi prieteni cu tine, atunci te-ar intelege. Tie iti pasa de ei, iar lor de tine nu. Asta nu se poate numi prieteni. Fa ce crezi ca este mai bine, sau risti sa nu mai ai invitati la anul happy

| flipthelick a răspuns:

Ai putea sa iti serbezi ziua la Laser Maxx sa la Laser megazon sper ca te va ajuta sfatul meu Paceewinking