| stefan97nic a întrebat:

Sal TPU.Sunt intr-o situatie in care trebuie sa aleg intre o camera de fotografiat si o saptamana in cantonament. Pls spuneti-mi ce ati alege voi si argumentati raspunsul.Si normal ca cel mai bun raspuns ia funda.Mersi

Răspuns Câştigător
| Dreamy a răspuns:

E f dificila situatia ta: daca vei lua camera nu o sa ai ce sa fotografiezi si dca vei lua saptamana in cantonament nu vei avea cum sa memorezi momentele placute.
Eu una as alege camera pentru ca am invatat ca excursiile pot merge prost si atunci am pierdut camera ca proasta.
Camera iti ramane pe veci (pana se strica de fapt...) si vei avea o amintire frumoasa legata de ea... Sper ca te-am ajutat! Funda?

8 răspunsuri:
| angel4v3ryour a răspuns:

coolpai camera o mai gasesti dar cantonamentul rar mai ai okaziawinking

| JeSuisElle a răspuns:

Eu as alege camera de fotografiat pentru ca as face poze cu prietenii si chiar te simti bine cand spui: Hai sa facem o poza. Si in plus iti pui pozele pe facebooklaughing

| melyyy a răspuns:

Eu as alege cantonamentulwinking camera ti-o poti lua mai tarziu big grin

sper ca te-am ajutat :*:*

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Eu as alege sa plec o saptamana. poze imi pot face si cu telefonul sau cu aparatul altcuiva si sa mi le trimita.

| mimpyan a răspuns:

Pai in primul rand: asigura-te ca acea camera pe care vrei sa o cumperi isi merita banii si daca, consider ca vei avea multi prieteni/cunostinte cu care te intelegi bine in cantonament desigur ca ar fi mai ok in cantonament. Cel putin eu asa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o saptamana in cantonament aceia trece repede mai ales daca te distrezi ramai cu niste amintiri mare part, cat acea camera foto e mai bine ca poate o sa mai ai posibilitate de a merge undeva prin excursi sau in cantonament peste cateva luni sau nu stiu cand si atunci o sa poti fotografia momentele in care te distrezi daca alegi acum acea saptamana cu ce te face mai fericita? ca doar in gand o sa-ti aduci aminte? e mai bine o camera foto sigur!

Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te Frate in caNtonament ...lasa aparatu

| bolly a răspuns:

CANOTONAMENTUL! Deoarece camera foto o poti lua si mai tarziu sau iti poti face poze de pe alt aparat, telefon etc. si na straight face ar fi naspa sa pierzi ocazia de a merge in cantonament cine stie unde mergi si cat de fain ewinking eu zic cantonamentu :*