| Axel22 a întrebat:

Vreau o parere de a voastra, eu sunt baiat si am observat ca multe colege de ale mele se vopsesc ba in blond (suvite doar) ba in roscat si simt ca incep sa le vad ca pe niste urate. De exemplu o fata din alta cls am vazut-o cu o suvita albastra! WTF?!

Deci voi ce parere aveti despre vopsitele astea? Deci mentionez ca aceste colege ale mele au 12-13 ani ca si mine. Deci eu nu mai pot sa consider pe nici una frumoasa chiar daca le consideram inainte, adica mie se pareau frumoase cu parul natural, plus ca nu aveau suvite carunte albicioase si toate cele, mi-e greata cand le vad! Parca si-au batut joc de propriul cap.

Ce parere aveti despre ele, la varsta asta?

6 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

Eu am 15 jumate' şi nu am de gând să mă vopsesc prea curând laughing. Poate ele cred că aşa e mai cool şi aşa e moda, sau vor să fie mai diferite sau să pară mai mature thinking Asta-i generaţia, o să le pară rău mai târziu.

| NeVeR4NeVeR a răspuns:

La fel sunt si "pupezele"de la mine din clasa.Sunt de aceeasi parere cu tine.Sa le vezi tu mai incolo ca pe la 20 de ani arat ca una de 40 si tot asa.

| CorneliaC a răspuns:

Sunt totalmente de acord cu tine. Sunt niste prostute, dar n-avem ce face, asta e generatia de astazi!

| Axel22 explică:

Pai asta nu e tot! Totul a pornit de la una singura! Una a venit prima zi la scoala cu parul vopsit si dupa vreo 2 saptamani vreo 3 clase aveau fete vopsite. Chiar nu inteleg cum pot parintii sa isi lase fetel cu parul vopsit! La unele fete chiar parintii insista! Si ce ***... Si verisoara mea e vopsita dar toata bruneta in cap deoarece ea era bruneta de cand s-a nascut si prima data cand s-a vopsit a fost la 16 ani! La varsta asta mai zic si eu dar la 12 ani? Fetele au parul inca bogat in culoare si nu e carunt (asta daca respecta igiena) deci nu are nici un rost sa il distrugi cu tot felul de otravuri, pentru 12-13 ani vopsele sunt ca si o otrava, mai incolo parul le va cadea fir cu fir, plus ca unele vor sa foloseasca si ianlbitor cand incepe scoala ca sa scape de culoare dar nah. Ce *** sa le facem pitipoancelor, ca o sa ajung si eu sa nu ma mai atraga niciuna pana la vreo 16 ani. Vreau sa va intreb ceva fetelor (ma refer la cele care se vopsesc de la 12-13), Ce dracu vedeti asa de important la parul vopsit in diferite culori? La dracu, e atata de greu sa iei naiba un sampon si un balsam sa te speli in *** pe cap? Sau e mai simplu sa iti distrugi tot parul cu vopsele?

| Chupulix a răspuns:

La 12-13 ani nu e ceva in regula. Oricum, pariez ca a inceput una sa-si faca mai populara, apoi au inceput toate cu suvitele si uite asa febra in toata clasa/scoala. Nu e de bine, oricum, fiindca parul lor va avea de suferit mai tarziu.
Eu m-am vopsit acum un an (am 18) si inca regret. Mai bine ramaneam la parul meu natural.
Ar mai fi explicatia ca poate vor sa se exprime prin propriul stil, sa fie diferite si originale, dar nu prea cred ca e cazul aici.

| Axel22 explică (pentru Chupulix):

Da, ele vor sa fie mai super mai fitoase si sa se uite toti dupa ele, dar in modul asta atrag toti curvarii, puteau sa isi arate propriul stil printr-un look decent si frumos nu prin distrugerea propriului par. Daca mergea una din ele la stilist sa isi faca coafura dau pariu ca atunci cand venea la scoala se plange cu ceva gen : ''uite ce prost mi-a facut parul boul ala de stilist'', insa ele nu-s diferite deloc daca stilistu e bou, macar stilistu nu si-a batut joc de parul lor, mie imi plac in sine fetele frumoase natural, nu vopsite si toate tampeniile, daca vroiau sa fie mai cool in loc sa isi vopseasca parul puteau macar folosi un ruj un fard la ochi sau ceva, dar nu vopseaua de par ca dureaza timp destul de indelungat.