| adys2334 a întrebat:

Sall! Am si eu o problema: am un laptop Acer, Intel HD Graphics, 6 GB ram DDR3, 750GB HDD si cu un procesor de 1, 7 GHz.Nu ie cine stie ce pc-ul da r sunt prea putini GHz, si din aceasta cauza nu imi merg multe jocuri. As vrea sa stiu dack merita si se gaseste procesor de min. 2, 5GHz da nu la mana a doua cum ar fi pe okazii, ceva gen cum ie pe eMAG.

Cel mai detaliat raspuns primeste FUNDA.
P.S. specificati va rog si de unde pot cumpara un procesor de laptop pentru ca eu stiu ca cel de laptop e diferit de PC(unitate)
MS aniticipat

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Pai ori e laptop ori pc. Daca e laptop nu poti schimba procesorul

| manowar1 a răspuns:

Se poate inlocui.in primul rand trebuie sa vezi ce placa de baza are si daca suporta. dupa aceea te poti gandi sa faci comanda si sa cumperi.

| horia2012 a răspuns:

Da-mi multe informatii.
Sistem de operare, cum se cheama concret laptop-ul, numele lui complet.
Ce jocuri ai vrea sa joci.

| EdiT a răspuns:

Tu ai Intel HD Graphics. Deci nnu e doar procesorul de vină. După câte știu, e mai greu să găsești componente de laptop, plus că se și schimbă greu.

| adys2334 explică:

Pai e Acer Aspire E1-531, as vrea sa joc nfs mw 2012 si se misca in reluare.