| kaz3 a întrebat:

Sall baieti am si eu o problema maine plec cu tata la peste(nu asta e problema) si vreau sa prind si eu macar 1 peste si nu stiu cum dar vreau sa fac pe inteligentul ma poate ajuta cineva dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| PrinD a răspuns:

Nu incerca sa faci pe inteligentul happy sfatul meu: Cu rabdare si motivatia necesara poti face pesti sa vina la tine. Iar pentru sfaturi (trucuri) de a prinde peste cred ca este mai indicat sa-l intrebi pe el, nimic nu l-ar face mai fericit. Parinti sunt incantati atunci cand, copii lor le cer sfaturi si sunt interesati de activitatile petrecute impreuna. O zi frumoasa si fir intins.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall.
Nu sunt eu un expert, dar imi place mult pescuitul...
Deci
Incepem cu inceputul
(sa zicem ca ai undita facuta tooata complet)
1. Pui o bucatica de rama dea lungul acului.
dar
sa iasa 2-3 mm in afara
pentru a ramane in peste...
2. dai undita in apa, si trebuie sa astepti
astepti astepti
laughing
asa... cand se misca pluta usor usor, atunci pestele numai "mangaie" rama laughing, cand se va trage pluta la fund, sau o sa ti-o plimbe trebuie sa tragi
poti trage si cand o mangaie asa dar e la risc mai bine astepti
acum depinde si de pesti daca e mare prinde bine
daca e mic tragi la risc
ma rog
o sate invete tatal tau
tongue
bafta

| Marinngg a răspuns:

Depinde la ce dai de exemplu ia-ti otara de pita 3 felii inmoaiele in apa si framantale pana se fac tari sa fie cele 3 feli o bila apoi rupeo in si arunc-o in apa adica sa momesti si apoi o sa vina pesti dar nu pesti mari cam cat palma degetu daca vrei pesti mari cumparati o nada