| MissIndependent a întrebat:

Sall! care din toate stilurile de karate este cel mai bun pentru aparare? cum se numeste? dau fundita big grin

6 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Eu am facut Shotokan, este bun, ai ce invata... dar nu prea te ajua intr-o bataie de strada.
Iti recomand un sport de contact gen kickboxing, muay thai, box etc. daca vrei sa inveti sa te bati in batai de strada (daca esti fata nu recomand)

| Sἶrenἶa a răspuns:

Shotokan

il practic si eu big grin

| PredatoR a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Ce centura ai?smug

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru PredatoR):

Urmeaza sa dau examen pentru verde

| Ayskle a răspuns:

Nu practic dar e ok din punctul meu de vedere Aikido.Folosesti forta adversarului si tu nu obosesti practic deloc.Nu mai stiu ce mare actor practica Aikido.

| Stratovarius a răspuns:

Mai bine nu karate...iti sugerez pentru aparare taekwon-do itf...da karate ar fi foarte bun karate kyocushin