| AndreyStan a întrebat:

Sall, ccum invat sa trag cu arcul cu sageti. Mi l-am facut singur si este foarte bun, dar nu stiu sa trag la tinta cu el. Cum sa invata?

Răspuns Câştigător
| PRoMeTHeUM a răspuns:

E simplu.
1.Trage de sageata pana in jurul obrazului
2. tine ti respiratia
3. uita te fix in punctul care trebuie lovit
4. elibereaza sageata!
5.Antreneaza te

| AndreyStan explică (pentru PRoMeTHeUM):

Ms, chiar a mers

| AndreyStan explică (pentru PRoMeTHeUM):

Dar totusi cum pun sageat? Pe partea cu degetul mare sau pe cealalta?

| PRoMeTHeUM a răspuns (pentru PRoMeTHeUM):

Stiu chestia asta din Spartacus serialulhappy

8 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Inveti exersand...sau ai putea sa cauti pe youtube, poate asa intelegi mai bine>>

| hate1t4ll a răspuns:

Ma indoiesc ca e bun, fa o poza sa-l vad si eu. :-)

| alin567 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai niste sageti bune...Trebuie sa te concentrezi cand tragi cu el si pentru ati fixa tinta te uiti in dreptul sagetei pentru a vedea daca varful este indreptat spre tinta.

| AndreyStan explică:

Mai astept cateva raspunsuri si dau funda.

| Erika11 a răspuns:

Iti gasesti o tinta si tragi in dupa ea pana reusesti.