| Eu_3289 a întrebat:

Sall! Cine imi povesteste si mie filmul,, 2012"? Asa in mare. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EaNuStieTot a răspuns:

Pai in film se vb despre sfarsitul lumi
in film o sa apara si o familie un baiat si o fata si parinti lor sunt divortati si ei stau ca alt tata si cu mama lor dr tatal lor adevarat este sofer pe limuzina si o sa vezi mai tu
apoi se mai vb despre ca astia din politica si tot stiu ca o sa fie cutremuri dr nu o vrut sa sp la nimeni au vrut sa tina secret si apoi multe se intampla
la sfarsit : chineji au avut facuta un submarin care poate rezista la orce si presedinti sa astia mari au mers in el dr la inceput nu au vrut sai lese si pe oameni normali sa intre doar aceia importanti dr pana la urma leo lasat si apoi se mai intampla ceva si la sfarsit au scapat aceia care erau in submarin si sa trm cu bine :p ( intre timp fata lui obama s-a indragostit de unu care in film joaca aproape rolul principal ) ( in film obama moae ca nu vrea sa plece din america ) si cam atat asa in mare iti sp cai super filmu si merita sa-l veziwinking vizionare placuta

2 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Este vorba despre o varianta (nu prea plauzibila in opinia mea), in care omenirea este amenintata cu disparitia.Incalzirea miezului de fier al Pamantului datorat exploziilor solare, sub efectul caruia se schimba polii, iar uscatul se surpa lasand apele sa-l acopere. Evident, cei mai multi care sunt "salvati" sunt cei cu bani, cei care si-au platit locurile pentru supravietuire in Arce (de parca banii ar mai avea valoare intr-o lume naruita ).Cel mai mult imi place sfarsitul, cu o singura pata de uscat neatinsa de Apocalipsa (nu te astepti la asa ceva, tinand cont ca americanii se viseaza salvatorii omenirii in marea majoritate a filmelor de gen fiind vorba despre un continent, insinuandu-se astfel originile umane).Eu zic ca merita sa-l vezi, atat pentru efectele speciale, cat si pentru linistea ta sufleteasca, daca te poti pune intr-o astfel de situatie, sa stii de pe acu` cam ce material genetic ar mosteni supravietuitorii, implicit, noua omenire.
Funda?happy

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Este vorba despre o varianta (nu prea plauzibila in opinia mea), in care omenirea este amenintata cu disparitia.Incalzirea miezului de fier al Pamantului datorat exploziilor solare, sub efectul caruia se schimba polii, iar uscatul se surpa lasand apele sa-l acopere. Evident, cei mai multi care sunt "salvati" sunt cei cu bani, cei care si-au platit locurile pentru supravietuire in Arce (de parca banii ar mai avea valoare intr-o lume naruita ).Cel mai mult imi place sfarsitul, cu o singura pata de uscat neatinsa de Apocalipsa (nu te astepti la asa ceva, tinand cont ca americanii se viseaza salvatorii omenirii in marea majoritate a filmelor de gen fiind vorba despre un continent, insinuandu-se astfel originile umane).Eu zic ca merita sa-l vezi, atat pentru efectele speciale, cat si pentru linistea ta sufleteasca, daca te poti pune intr-o astfel de situatie, sa stii de pe acu` cam ce material genetic ar mosteni supravietuitorii, implicit, noua omenire. Ciao!
ASTA ii de pe net...sa stiti ca nu ne copiem unu' pe altu' da ce am vazut eu ii:
Erau multi oameni (omenirea) are era amenintata de distrugre, adica' de disparitie sad
Deoarece, miezul Pamantului se va incalzi din cauza a nu stiu' ce explozii.(cu soarele)
Cei care s-au salvat au fost cei bogati, adica' cei cu o stare buna materiala, caci aveau bani, si locuri de adapost.

Dupa cateva secvente ni se prezinta o parte din Pamant care nu a fost lovita de APOCALIPSA.Dar se pare ca nu este posibilblushing
Dupa o sa mai fie cate ceva, uita'te ii fain, mie mi-a plakut.Si am vazut inca un film de genu' asta, care fost super. cred ca ' nu mai stiu cum se chemea... apocalipsa sau ceva de genu.
SUCCeS :*