| lovelyii a întrebat:

am 13 ani si as vrea sa ma angajez sa zic asa un fel de part-time sa impart pliante fluturasi.etc P. S. sunt din timisoara si m-ar interesa unde as putea sa ma duc si daca as avea voie ( impreuna cu o ruda de 23 de ani verisoara) repet: in Iuliuss mall la auchan. va rog cateva detalii funda!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani nu te angajează absolut nimeni. Tot părinții îți vor fi sponsori financiari, cel puțin până la 16 ani când te poți angaja cu carte de muncă.
Pa, pa.