| Noone09 a întrebat:

am și eu o întrebare
Când fumezi ca să tragi în tine trebuie neparat sa iei și aer, nu poți trage direct în tine doar fum?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu trebuie neaparat. Neaparat ar trebui sa lasi tigara deoparte, ca nu e buna de nimic. Daca tu vrei sa inhalezi vreo 40 de compusi chimici toxici, ca atitia are tigara, e OK, dar mai bine ai lasa-o pentru alte chestii mai frumoase si mai sanatoase.
Si nu uita ce scrie in avertismentele de pe fiecare pachet de tigari!

| Noone09 explică (pentru cristi202):

De fapt eu nu am fumat niciodată țigară normală, mereu cea electronică.

| heddy10 a răspuns (pentru Noone09):

Ai sărit din lac în puț. Și acolo tot cancer găsești, numai că cu alte toxine și sub formă de vapori.

În plămâni trebuie să intre doar aer. ATÂT! Nu vă mai bateți joc de corp.

| Noone09 explică (pentru heddy10):

Nu este treaba ta ai venit sa dai hate repede treaba mea ce fac vrei ma ajuți nu atunci pa, și dacă e sa o luăm asa și o pungă de cipsuri donează sănătăți cam orice din ceea ce consumăm dăunează și mai interesează-te despre țigara electronică nu este chiar asa de periculoasă

| heddy10 a răspuns (pentru Noone09):

Orice dăunează, ideea e să ne ferim cât putem. Stai tu liniștit că știu destule. De alde d-ăștia ca tine care cred că țigara electronică sau narghileaua sunt mai "bune" ca țigara clasică, aud in fiecare zi.

| Clorox a răspuns:

E normal ca tragi si aer, nu ai cum altfel, cand ai fum in gura si-l tragi in piept automat intra si aer.

| sara29 a răspuns:

Mai bine nu fumezi deloc. Acest lucru poate sa devină un viciu pentru tine, o sa mirosi tot timpul, etc. Sa știi ca fetele nu vor fi mai în limba după tine, doar vor fi dezgustate. Și aici vorbesc despre fetele pe care chiar merita sa le iubești, nu pe curv€le care oricum nu vor nimic serios.