| Wolfenstein a întrebat:

Sall TpU. Am si eu o intrebare. deci : am 1 catel care nu-l mai vreau. si imi doaresc altul. cum pot face sa scap de catelul pe care il am si sa imi iau altu. a da si inca ceva... mama nu vrea sa scap de el si nici sa-mi ia altu. cum as putea face s-o conving sa imi ia altu? ziua mea e in octombriewinking fundita. mersi anticipat

3 răspunsuri:
| Rebe97 a răspuns:

Sarcu' catelus... vrei sa scapi de el ca si cum ar fi o carpa veche! :'(

| dana7777 a răspuns:

Daca catelul pe care il ai acum este de mult timp alaturi de tine nu il da pentru ca el va suferi, iar daca tu iubesti catei nu l-ai da pe catlusul tau pentru nimic sau daca l-ai da, l-ai da intr-un loc sigur la un prieten care sti ca are grija de el! si cu mama nu vrea nu vrea cere un catel de craciun sau de ziua ta sau la paste...

| BloodyDress a răspuns:

Pai in primul rand tu nu ai ce face cu un caine pentru ca nu stii sa il aopreciezi.De ce vrei sa scapi de primul caine? Vrei altul doar ca sa- fie iar mic si dragut,pai iti spun eu ca daca asa se punde problema tu vrei un caine nou, nu pentru ca iubesti animalele, ci de fitze.nu stiu ce a facut saracul caine dar nu e o ideea buna mai ales daca il detii de mult timp, tu vrei sa scapi si sa-l arunci ca si cum ar fi un gunoi, oameni ca tine nu au ce sa faca cu animale!