| liceu a întrebat:

vreau sa ma mai inalt si eu pentru ca am aproape 13 ani si doar 150cm. poate pentru unii li se pare ca am destul la aceasta varsta dar cam toate fetele de la mine din clasa is mari si vreau si eu sa fiu. stiti ceas putea sa fac dar sa nu trebuiasca sa fac baschet... hanbal fac dar fara rezultate. iar inot doar vara. daca stiti cum sa ma inalt nepracticand aceste sporturi. va multumes. funda :*:*:*

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

Cel mai bine e sa te apuci de volei, basket,... alimentatia nu stiu daca e asa importanta (nu ma refer ca poti sa te pui pe chipsuri si sucuri pana cand nu mai potilaughing incearca totusi sa mananci mai mult fiert decat prajit bafta (si stai calma mie de exemplu imi plac fetele mai mici de statura happy ) marog bafta si funda?

5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Fiecare are organismul lui și crește în felul lui. happy Unii se dezvoltă mai repede,iar alții mai încet,depinde de fiecare.
Cel mai important este să te simți bine în pielea ta și să fi sănătoasă,lasă de-o parte înălțimea colegelor tale. De ce, vrei să fii cea mai înaltă? O să crești ușor, ușor. happy
Sporturile acestea ajută creșterea în înălțime. big grin Probabil că tu vrei să crești jumătate de metru. thinking O dată cu trecerea timpul vezi că ești mai înaltă.

| Rockart a răspuns:

1.50 la 13 şi te smiorcăi, mă? Eu am 1.55 la 16 şi sunt perfectă.

Fiecare se dezvoltă în felul ei. Nu trebuie să te grăbeşti căci până la 21-22 de ani vei tot creşte (asta dacă părinţii tăi nu sunt şi ei scunzi). Oricum, ca să te înalţi ar trebui să iei vitamine, să faci mult sport şi să mănânci sănătos. Şi rezultatele apar în timp, nu peste noapte...

| AdyutzZz a răspuns:

Fii atenta.fiecare are metabolismul si viteza de crestere proprie.Si ce daca colegele tale is inalte? trebuie sa fii si tu girafa? eu iti spun sa stai pe fundul tau si daca e sa cresi o sa mai crestiwinking

| romario97 a răspuns:

Cel mai mult te dezvolti prin miscare si alimentatie
funda?

| bugara a răspuns:

Fa inotwinking