| M371n1s7 a întrebat:

Salll. spuneti-mi si mie dc nu mi se mai invarte ventilatorul de la placa video(se invarte dar incet) ce sa fac?

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Placa video are ventilator?!

| Zartbitter a răspuns:

Închide PC-ul, bagă-te în carcasă și scoate cu maximă grijă praful și smocurile adunate pe-acolo. Folosește și-o lanternă ca să vezi mai bine ce se petrece. Învârte-l cu degetul și dacă merge anevoios, mai scoate din praf :-)

| TheScorpions a răspuns:

Daca ai uscator de par, curatal cu el, dar tinel cam la distanta si cu o periuta fina [pensula ] cureti celalalte particule de praf big grin

| Ando1dul a răspuns:

Du-te cu el la garantie daca mai ai...sau du-te la un service de pc-uri

| M371n1s7 explică:

Cum sa scot praful?

| prietenosu2011 a răspuns (pentru M371n1s7):

Sufli sau cu pamatuf de praf.Cel mai bine cu un pamatufbig grinbig grin

| prietenosu2011 a răspuns:

Cureti de praf.Sufli sau cu pamatuf de praf.Cel mai bine cu un pamatufbig grinbig grin