| deya_2793 a întrebat:

Sallz TPUwave cum pot sa-mi fac un costum de tiganca, am nevoie Urgent va rog raspundeti repeewinking, vreau ceva simlpu de facut sau de gasit(daca stiti prin constanta de unde pot lua unul)(plzz si niste site-uri cu imagini si ceva instructiuni in caz ca imi ziceti cum se face)funda:X:X

6 răspunsuri:
| AcidCuSange a răspuns:

1.Nu te supara dar semnul wave este pentru La revedere nu Salut raised eyebrows.
2.Mama dar greu e sa dai o fuga pana la magazin si sa iti iei ceva ce nu se asorteaza ca de exemplu o fusta luuunga luuuunga mega-colorata cu un tricou gri, cu niste slapi si niste bratari d`alea [la noi pe aici sunt 40 de bani, pe acolo nu stiu...]
3.Am avut eu o rochita de tiganca.Am fost la ziua lui Eminescu adica practic un fel de serbare...nu stiu cum sa iti explic dar oricum.I-ati un batic de la bunica ta si pune-ti niste bani deasupra fruntei.Fi si tu creativabig grin:*Byewhistling

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Hey! Am o idee, in fine nu stiu daca este buna sau nu este, dar ti-o spun. Ai nevoie de o camasa cu flori sau, in fine, camasa sa fie cat mai plina cu imprimeuri. Doar asa sunt tiganii. Daca este camasa verde cu flori imprimate e perfect.winking SI dupa cauti printr-un mall, bazar ceva o fusta luuuunga pana la glezne, cu o culoare cat mai tzipatoare, galben de preferat. Si daca tot spui ca stai in costanta de duci pe o plaja si iti iei un batic din ala care se leaga la sold cu banuti si ti-l legi, sa nu fie aceeasi culoare cu ceva de pe tine, rosu ar fi bine. Si daca-ti pui o floare mare-n cap e perfect. Pantofi vezi tu ce-ti iei.winking Succeees! :*

Tin sa spun ca am spus sa nu iti iei nimic pe tine la fel pentru ca asa au tiganii.

| ThePunisher a răspuns:

Daca te imbraci in culori cat mai tipatoare, fusta lunga, si cu prost gust, ai cel mai reusit costum de tiganca.

| sweetyangel a răspuns:

Poi nu-i greu sati creezi chiar tu unul
1.O Camasha cat mai colorata, ar fi frumoasa una rosie cu volanase
2.O fusta lunga in ton cu camasa, sa fie inflorita gen asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres
3.Multe lantisoare, perle. cercei mari.
Cva perle de genu :http://www.google.ro/......tp?/imgres ar merge
Cercei de genu:http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.shopmania.ro/makeup-costumatii/p-bratari-tiganca-2983b-14617375
4.Un batic sau parul impletit
5. in picioare ceva opincute/balerini, sau mai clasic fara papuci

| Bulinaaaaa a răspuns:

Poi poti sa iti pui o fusta lunga si o bluza viu colorate. Posi sa iti pui o esarfadeaia cu banuti.
Daca ai parul lung impleteste-l si pune-ti o bazmalutza care sa se asorteze cu fusta.
Bafta:*

| CocaCola2013 a răspuns:

Ceao draguta.Te duci la un magazin de materiale-confectii. Cumperi material inflorat si il duci la o croitoreasa ca sa il faca. Ca sa il cumperi este foarte foarte scump. Am si eu o gramada de costume pentru ca sunt dansatoare. :* te pup