| JuliaSweet a întrebat:

Sallz! Vreau sa imi spuneti cum vi s-a parut filmul"Avatar". De cine va placut mai mult?

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Astazi l-am revazut, si ...superb ca de obicei. Mi-a placut de prima data cand l-am vazut si iti multumesc ca ai postat intrebarea, ca acum doar "avatar" am in cap. Sincer inceputul (primele 10 minute) m-au plictisit. Pe urma povestea a devenit super captivanta, mai ales cand am vazut cum le creau avatarele fiecarora, si cand a inceput toata actiunea pe Pandora. A fost cam seaca faza cu "avatarele" jucand basket afara, si purtandu-se ca niste terestrii ce erau. Dar pe urma, cand a ajuns Jake pe Pandora, actiunea a devenit bestiala love struck Si decorurile superbe. Mi se inmuiau picioarele sincer, la anumite faze (cand era Jake sa cada in prapastii ). A, si Neytiri e absolut superba, mi-a placut de fapt modul cum au fost realizati astia de pe Pandora (inalti, atletici, cu o coada care se balanganea la fiecare pas, etc). N-am inteles de ce astia nu l-au primit asa calduros pe Jake, doar era si el de-al lor, dar pana la urma tot s-au intors impotriva lui. Una peste alta, povestea in sine a fost superba. Mai putin romantism decat in Titanic, dar cadrul ala fantastic a fost indeajuns de romantic. Mai erau si momente de strafulgerare in care Jake se trezea din "sicriul" ala sau ce naiba era, si atunci se rupea firul. Deci chiar merita vazut filmul, si ca sa iti raspund la intrebare, cel mai mult mi-a placut de Neytiri, din toate punctele de vedere, inclusiv vocea ei love struck Cu toate astea filmul nu merita nota 10, ca au fost si niste faze care m-au cam dezamagit. 1. Faptul ca Jake (pamanteanul) ajuns pe Pandora, constata ca Neytiri si familia ei vorbesc engleza. Ca si cum engleza ar fi limba pamantenilor, de unde deducem ca doar americanii sunt pamanteni. 2. Cam prea des se repeta faza cu momentele de luciditate ale lui Jake, cand se trezea in...chestia aia. Dar oricum efectele si decorul e bestial. Daca ar exista planeta aia, as emigra pe ea. Cica multi s-au sinucis cand au realizat ca nu exista un asemenea loc, de unde si toata tevatura asta cu "Avatar"-filmul sinucigasilor.

11 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Buna!

Mi-a placut mult filmul, si din cate am auzit, este cel mai scump film facut vreodata! De la actori si efecte, pana la ideea in sine a filmului, care pot sa spun ca m-a captivat si am fost cu sufletul la gura pe tot parcursul filmului. E un film bun, merita vazut!happy

| Lorena a răspuns:

Buna!happy
Mie mi-a placut Avatar, nu prea am intelesstraight face, am auzit ca Avatar este calumea in 3D eu l-am vazut pe calculator, nu are acelasi farmec, nu l-am vazut pe tot, dar mi s-a parut un film intresenatwinking

| Lorena a răspuns:

Buna!happy
Mie mi-a placut Avatar, nu prea am intelesstraight face, am auzit ca Avatar este calumea in 3D eu l-am vazut pe calculator, nu are acelasi farmec, nu l-am vazut pe tot, dar mi s-a parut un film intresenatwinking
kiss

| chocolate3755 a răspuns:

Mie nu prea mi-a placut filmu'...

| hd04wbw a răspuns:

Cum sa mi se para.Sincer mie nu mi-a placut. E un fel de poveste adaptata cu sf si cu fiictiune. Ce pot sa spun ca a fost "batut" la Oscar de un film care nu a fost nici macar la cinema, care rula la tv in seara decernarii Oscarurilor.Asta e.

| Cathy_1290 a răspuns:

Mi-a placut filmul "Avatar" pentru ca este plin de aventura, speranta...Are parti din Titanic nu am avut un personaj preferat toate personajele miau placut happy

| sporadic a răspuns:

Am vazut Avatar e foarte bun, dar nu mi-a placut cineva special cum mi-a placut imaginea 3D.

| Aicilef a răspuns:

Eu nu am vazut filmutonguetongue

| ady_2621 a răspuns:

Nu mi-a placut...in afara de efectele speciale care sunt un lucru nou, altceva nu ai ce vedea la acest film. Eu cred ca un film bun poti sa il vezi in beci la ecranul telefonului mobil si tot iti place, deci partea cu ar fi trebuit sa il vad 3D, 4D, la cinema sau HD cu sunet dolby digital mi se pare o scuza ieftina pentru un film slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Ca toate celelalte filme.Nu mi s-a părut mai extraordinar, uimitor etc. film dintre toate. M-am cam plictisit.

| iSunnyAle a răspuns:

Filmul este superb. Mia placut ca este plin de aventura si chiar atunci cand credeai ca totul o sa fie bine mai departe aparea ceva.si te tinea in suspans. Mie una mi-a placut foarte mult Pandora... un copac minunat daca te uiti la film o sa vezi cat de fain e... pai in general mi-a placut de toti.mai ales cum au jucat big grin