| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani si am strans 1700 lei. As vrea sa va dati cu parerea ce as putea face cu ei. In principiu as vrea ceva durabil si de care sa nu ma plictisesc gen:o bicicleta(XC). Astept raspunsuri happy.

6 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Am o intrebare: Cum ai reusit sa strangi atatia bani? Si eu am nevoie!

| SamSal a răspuns (pentru Carmen100):

Am muncit! (la propriu) laughing

| ByBoysMb a răspuns:

Mane ia-ti un Calculator de ala puternic si iti descarci jocuri cu mari grafici si joci de rupi!
Dai si tu o fundita?

| SamSal a răspuns (pentru ByBoysMb):

Am uitat sa specific ca nu-s pasionat de "viata virtuala" laughing. Nu vreau pc sau laptop/tableta... Ceva practic. happy

| Vulpicable a răspuns:

Bicicleta e o idee foarte buna. In plus, poti sa economisesti bani sa nu mai iei taxiul/autobuzul. Alte idei: poti sa mergi la niste cursuri (depinde ce ti-ar placea sa inveti). O sa primesti o diploma care sa ateste ce stii, care iti ramane pe viata. Si, in plus, te poate ajuta sa te angajezi pe viitor.
Sau, daca iti place sa mergi la munte, poti sa iti iei un echipament (haine impermeabile, etc)

| matei1311 a răspuns:

1700 lei? pai iti iei un telefon sau o tableta di aia performanta sau un laptop slim ultra performant sau un bmx dar pe vremea asta bicicletele trebuie sa mai astepte