| DjYonutz a întrebat:

Salut am 16 ani si as dori sa-mi spuneti un rogam in care sa pot creste masa musculara!
Eu am o gandera de 10 kg si fac cu ea mereu fac abdomene flotari si nimic nu prea se vede forta am dar ma refer ca nu sau umflat sa zic asa

5 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Nu poti face prea multe cu doar o gantera de 10kg...mai bine ar fi sa te duci la o sala de forta ca sa ai acces la mai multe gantere/aparate. Daca nu poti merge la sala atunci cauta o bara si fa tractiuni cu diferite pirze, sunt o gramada de exercitii pe care le poti face.Dar sa stii ca trebuie timp pana o sa vezi ceva rezultate, mie mi-a trebuit 1 an de sala serioasa ca sa se observe.Sunt multe chestii care trebuie sa le stii, deci daca te intereseaza si stii engleza documenteaza-te de pe internet / youtube. BAFTA!
PS: Nutritia( ce manaci) si somnul sunt cele mai importante.

| Cosmin86 a răspuns:

De unde stii ca ai forta? Cum ai verificat?

forta = greutatea maxima cu care poti face o singura repetare. Care e la tine aia?

| TzZaCKe a răspuns:

Trebuie sa faci aceste exercitii si dopaia sa mananci ceva sanatos(preferabil carne)si dopaia sa te linistesti 1-2 ore.
Pentru ca dupa ce ai facut exercitii muschiul lucreaza iar mancarea care o mananci se pune pe muschi
Bafta! Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TzZaCKe):

Nu mai adauga "funda?" la sfarsitul raspunsului, te face sa pari un copil idiot care cerseste o funda tampita

| Strip3FleX a răspuns:

Https://chrome.google.com/......ke/details
Incearca la sala happy Daca nu cand faci exercitzile nu fa toate deodata, mananca bine. Si lucra doar la o parte pe rand (o zi la abdomen Dupa pectorali etc...) Dupa iar mananci bine, Mananca carne des si alimente care contzin fibre, Poti sa iei si vitamine happy Si sa nu te dai batut! Bafta.