| mTw a întrebat:

Am 17 ani şi efectiv nu am ce să fac în timpul liber(nu neapărat în timpul liber), mă plictisesc de moarte.

Daţi-mi ceva idei de activităţi, orice.

Ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hello!

★Citeste
★Uita-te la filme/seriale/anime-uri
★Fa-ti ordine prin lucruri daca iti place
★Invata
★Invata photoshop sau web design daca te pricepi la lucrurile de genul
★Cauta informatii despre un anumit domeniu care te intereseaza
★Uita-te la documentare care te intereseaza *daca te intereseaza*
★Plimba-te la intamplare daca nu ai ce face...
★Ridica greutati
★Rezolva subiecte de bac... niciodata nu e prea devreme ^-^ *ai zis orice*
★Vorbeste cu persoane random pe omegle.
★Vorbeste cu un cleverbot
★Apuca-te de un joc online *LoL, metin, Cs Go * - Mie nu-mi plac dar sunt okay daca vrei sa pierzi timpul.
★Deseneaza
★Asculta muzica
★Danseaza sau incearca sa inveti daca nu te pricepi

Cam atat. Succes!

| mTw explică (pentru RainmakerX):

Aş vrea să învăţ photoshop, un joc online ceva, etc. dar momentan nu-mi permite pc-ul decât doar să văd un serial, film, anime şi da mă uit la aşa ceva happy. Şi ca domeniu m-ar interesa industria turismului IMIT şi să învăţ engleza mai bine, de acasă. Îmi poţi da ceva link uri sfaturi despre acest domeniu şi de unde pot învăţa engleza?

| RainmakerX a răspuns (pentru mTw):

Eu sunt pararel cu turismul dar daca vrei sa inveti engleza mai bine atunci poti sa faci urmatoarele:

Sa te uiti la filme/anime-uri dublate in engleza. Te ajuta la intelegere.
Poti sa incerci sa vorbesti singur acasa. Te ajuta mult la exprimare.
Intrebarile sunt usor de facut. Incepe cu lucruri simple de genul "Care este jocul tau preferat, de ce?" "Ce parere ai despre abuzurile din scoli?"
"Ce parere ai despre culoarea x, ce iti inspira ea?"
O sa te ajute, crede-ma.

Poti incerca sa citesti in engleza. *cu voce tare*.
Eu am citit seria Deltora Quest de Emily Roda

http://stagethree2015.weebly.com/......ilence.pdf

Mi-a placut mult povestea dar nu am citit-o neaparat pentru asta...
Te ajuta mult la citire, pronuntie si daca gasesti cuvinte necunoscute le poti cauta in dictionar.

Cu cat exersezi mai mult, cu atat o sa fii mai bun.

http://www.turismmarket.com/ce-inseamna-sa-fii-specialist-in-turism

Succes!

4 răspunsuri:
| KateBubble a răspuns:

Ai putea să îți faci abonament la salăwinking. Sau. Dacă vrei să te simți util societății poți să te apuci de voluntariat happy recomand Crucea Roșie.

| mTw explică (pentru KateBubble):

Sală fac deja, am uitat să precizez.