| SnicK a întrebat:

Salut am net de la vodafone cu cartela gratis adusa prin posta cu 50 MB gratis si m-ar interesa sa stiu atunci cand navighez pe internet imi scrie sus in dreapta 4 KB, altadata 6 KB, 60 KB, si tot asa.
Asta ce inseamna? Cu ce viteza se incarca? Navigheaza? SAU Cati KB imi ia din cei 50 MB?
Adica daca accesez pentru prima data o pagina pe telefon si imi scrie 100 KB de ex. imi va ramane 4 MB si 900 KB? pe cartela? Sau cum? Ca eu stiam ca iti ia MB doar cand scoti de pe internet.Si m-ar interesa... daca ma uit pe youtube la un videoclip, imi ia MB? sI A 3 INTREBARE A MEA ESte...Cum aflu cati MB mai am? Please DAU fundita

Răspuns Câştigător
| andrei123 a răspuns:

In primul rand ceea ce spui tu (ce iti arata sus) este faptul ca iti ia din mb pe care ii ai cate 90kb... etc(depinde de ce site este vorba) pe unele site uri o sa ti ia si 4 mb deci asta inseamna ceea ce iti ia cand intri pe internet si da daca accesezi o pagina de net si de ex pagina necesita 1 mb pentru a o deschide, atata iti va lua din cei 50 de mb (cand downloadezi de pe net nu iti ia mb, doar cand deschizi pagini de internet, atunci cand downloadezi iti arata cu ce viteza descarca, iar la a 3 a intrebare din cate imi amintesc parca trebuie sa dai la *123# si iti va arata creditul si cati mb mai ai din extraoptiune!

9 răspunsuri:
| andrei123 a răspuns:

Am avut si eu buddy pe tel dar nu reuseam sa ma conectez dar din cate stiu nu are ce sa ti ia pentru ca nu navighezi pe nici o pagina de net si doar intri intr un program ce se conecteaza la internet

| SnicK explică:

Daca stau pe Yahoo (aplicatie eBuddy) sau Skype (tot aplicatie) si vorbesc cu ceilalti, nu neaparat ca trebuie sa intru pe INTERNET...ma refer ca am un Software care e ca Messengeru si intru in el si bag ID si parola si vorbesc Instant Message.Imi ia ceva?

| EUSIATIT a răspuns:

E greu cu acest a te ai cam pacalit depinde cit de bun e semnalul. cred ca ar trebui sa renunti ca sa nu platesti degeqaba [spun ei ca e gratis. dar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la *133#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iau vodafone gratuita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum fac sa primesc si eu

| ionuziuli a răspuns:

Pe ce sait trebuie sa dau

| cristiankhriss a răspuns:

Si cum pot obtine o cartela Vodafone gratis?

| cristiankhriss a răspuns:

Eu am intrebat cu totul alcevva la care tu nu mi/ai raspun la intrebare cum pot obtine si eu o cartela Vodafone gratis cum se procedeaza?