| Dina a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.Deci,nu aveam google chrome in pc,si mi l-a trimis o prietena pe skype(noi nu am stiut urmarile).Acceptindu-l,mi-a aparut la toate programele adope...(scuzati,dar nu am memorizat cum se numeste si n-am nici idee ce reprezinta). Deschizind mozila, mi-a aparut o placa unde scria ca nu poate fi deschis pentru ca a fost blocat de ceva(probabil din cauza acestei acceptari a google-ului).Nu ma pricep deloc.Stie cineva cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa uninstalezi acest program si sa il downloadezi de pe net.Este mai sigur asa si nu este greu, puteai face asta de la inceput.of, infine.
Bafta! kiss

| Dina explică (pentru InnocentSίn):

Salut! Da, stiu ca puteam, dar nu aveam nevoie neaparata de el, pur si simplu am inceput o discutie cu prietena mea si intimplator mi l-a trimis si l-am acceptat.Am vrut sa spun de la inceput ca asa cum este "Adobe reader" cu un fel de rosu si un fel de triunghi alb in mijloc, asa a aparut si la skype, mozila si toate restul.Ma gindesc ca poate fi din cauza ca cind am acceptat google, am acceptat prin Adobe reader, sau nu stiu ce am facut, ca acum nu ma pot descurca.Ce poate sa fie si cum sa rezolv problema?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu puteai sa-l descarci si instalezi singura?
Sterge-le si apoi descarca-le de pe site-urile oficiale, daca ai Internet Explorer.

| Dina explică (pentru Ioandelasal):

L-am sters, am facut chiar si restart, dar nimic nu s-a intimplat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dina):

Ai program antivirus? Dacă ai dă o scanare, poate ai luat si un virus.
Dacă nu ai descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.

| InnocentSίn a răspuns (pentru Dina):

Poate fi si un virus totodata.Instaleaza-ti un antivirus bun, altadata el te va "anunta" daca un program are virusi.winking

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
E posibil să fie un virus. Îţi recomand să dezinstalezi programul şi să-l downloadezi tu singură. Nu mai salva nimic de la nimeni deoarece nu poţi şti niciodată sigur ce îţi va trimite.
Pa-pa.