| AndreiDoMino a întrebat:

Am niste bratari facute din noduri ok si este in regula daca fac dus cu ele pe mana? ( adica ma chinui iar sa le leg, iar sa le dezleg) Imi puteti da niste sfaturi in legatura cu asta?

6 răspunsuri:
| S???? a răspuns:

Si eu port bratari de genul (se numesc bratari din ata ).Eu fac baie cu ele pe mana si dupa se usca. Poti sa le lasi pe mana ca nu au nimic.Stiu e foarte nasol sa le tot dezlegi si sa le legi la loc.

| Irina0027 a răspuns:

Poti face dus cu ele, am avut si eu si nu s-a intamplat nimic. Numai ca, cu timpul bratarile o sa se decoloreze foarte putin.winking

| Dj14mally a răspuns:

Ai putea sa faci dus cu ele dar.eh se uda poate de desfac.mai bine le dai jos.si incheietoare as fi facut-o cu o baba si un mos iste legatori foarte usoare sau uite asa.ea e subtire da... poti sa faci in felul urmator iei un capat si faci un nod dar in asa fel in care nodul acela sa fie facut ca sa ramana o gaura intreacea ata si apoi celalalt capat pui un nasture daca nu faci mai multenoduri ca sa iti iasa o bucla de noduri intregi.deci in tottal sunt doua bucle una prin care sa iti intre degetu si una cu noduri

| Zapa12 a răspuns:

Am avut si eu bratari dinalea, si daca firele cu care le-ai facut sunt de calitate buna gen bumbac poti sa faci dus cu ele, dar in timp o sa se scamoseze si o sa arate urat.Totusi la mine au rezistat mai mult de jumatate de an.

| madalin1008 a răspuns:

Nare nimic se uda si se usuca la loc

| SomeoneWhoCares a răspuns:

E ok daca faci baie cu ele pe mana.adica le mai speli si pe ele. daca le bagi in clor atunci risti sa se decolorezewinking