| IrinelIrimies a întrebat:

Salut, am o barca gonflabila noua si cand am inceput sa o umflu pe mal partea neagra dinauntru a inceput sa se umfle mai tare de la soare sau de la ce oare? Si cand am dezumflat-o are ca niste bubite

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice „gonflabilă" lăsată la soare se va umfla în plus, din cauza dilatării aerului din ea.
Dacă se depășește presiunea maximă se poate deforma iremediabil, sau chiar sparge.

| gabicoo a răspuns:

Made in China.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai lasat-o la soare si in asa fel s-a deteriorat cauciucu, poti aplica o sticla de prelandez pe toata puntea de cauciuc.