| Overom a întrebat:

Salut, am o intrebare mai rusinoasa din punctul meu de vedere, am 21 de ani si habar nu am sa inot din cauza ca, cand eram mic m-am dus la un lac si stateam pe o placa de lemn in picioare pur si simplu plutea pe apa, apa era destul de adanca si intr-un moment de neatentie placa mi-a fugit de sub picioare si am cazut in apa era sa ma inec, de atunci mi-e frica de apa, adica intru in piscina sau in mare dar la apa mica pana intr-un metru si cv maxim nu stiu sa inot, zilele astea plec la mare cam ce ar fi de facut sa pot trece peste pasul asta de frica.

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Nici eu nu stiu sa inot si ce? Rogi prietenii sa te ajute sau o cunostinta si poate asa iti invingi teama.
Totusi sper sa invat in august cand vizitez mareahee hee

| LaYeR a răspuns:

S-a descoperit ca inotul este un reflex al mamiferelor, nu este nimic rusinos sa nu sti sa inoti, nici eu nu am stiut pana la 14 ani, lasa-ti instinctul sa lucreze, dar nu te aventura in apa mare!

| Felys a răspuns:

Mergi la techirghiol la namol ca acolo te tine apa fara sa vrei, este extrem de sarata si nu e nevoie sa stii sa innoti ca oricum nu ai cum sa te duci la fund

| Seby90 a răspuns:

Aripioare si colac.

| Overom explică:

Multumesc tuturor de ajutor

| FlowerRoseRose a răspuns:

Pai daca pleci cu niste prieteni de-ai tai la mare, si ei stiu faptul ca tu nu stii sa inoti, ii poti ruga pe ei sa te invete, sau pur si simplu poti sa fii genul ala de persoana care nu sta mult in apa... sper ca te-am ajutat.

Astept fundita daca se poate happy

| KyLerMzQ a răspuns:

Du-te in apa mai adanca de vreo 2 metri cu aripioare si incearca sa innoti cu ele apoi peste cateva ore da una jos si incearca numa cu una apoi incearca fara ele. Sper ca te-am ajutat.

| iarbaverde a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie. Pai, incearca sa iti impui faptul ca apa nu are nicio influenta asupra ta, ca nu iti face niciun rau si ca trebuie sa inveti sa innoti. Nu iti aminti acea intamplare si sa nu iti mai fie frica. Eu as zice sa iei o vesta de salvare si sa incerci cum poti tu sa innoti. Intreaba pe cineva despre inot si roaga-l sa te ajute putin ( cineva in care poti avea incredere ) Altceva nu stiu. Succes!